Головна  →  Анонси  →  17 листопада 2023

В Оболонському районі 21 листопада відбудеться церемонія покладання квітів з нагоди Дня Гідності та Свободи

В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

В Оболонському районі м. Києва цього дня відбудеться церемонія покладання квітів з нагоди Дня Гідності та Свободи за участю керівного складу Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації. Покладуть квіти до  памʼятного знаку Героям Небесноі Сотні (вул.Л.Лукяненка, 16) та Героям Небесної Сотні (вул. Л.Лукяненка,18)

 

Додатково

Цей день встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Перейти до спискуВерсiя для друку