Освітня безбар’єрність – це створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.
Освітня безбар’єрність – якісна освіта незалежно від віку, стану здоров’я та місця проживання, це – рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.
Реалізація освітньої безбар’єрності передбачає такі стратегічні цілі:
можливість дорослих, молоді та дітей використовувати всі види та форми освіти; задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу; створення інклюзивного освітнього середовища.
Освіта має бути якісною та доступною для кожного, тому формується інклюзивне освітнє середовище у закладах освіти, розробляються нові освітні програми, вчителі підвищують рівень педагогічної майстерності тощо.
Освітня безбар’єрність в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка
Відповідно до Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка створено рівні можливості та вільний доступ до здобуття фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти.
Реалізація освітньої безбар’єрності в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка здійснюється за такими напрямами: