Головна  →  Новини  →  19 вересня 2016

Свято безпеки для всієї родини "Сімейний день надзвичайних ситуацій"

18 вересня 2016 року, на території пожежної частини №25 відбулося справжнє свято безпеки для всієї родини — “Сімейний день надзвичайних ситуацій”. Захід організований Державною службою України з надзвичайних ситуацій разом із проектом “Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями” на замовлення Німецького уряду, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. На свято завітали радник Міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва, керівництво ДСНС України на чолі з Головою Служби Миколою Чечоткіним, представники GIZ та тисячі гостей фестивалю.

“Культуру безпеки необхідно закладати та вибудовувати ще змалечку. Лише таким чином ми зможемо підвищити рівень обізнаності наших громадян про ті небезпеки, які можуть виникнути у реальному житті та навчити їх правильній поведінці. Сьогодні з нашими німецькими партнерами ми вкотре організували фестиваль сімейного формату, адже безпека нашої країни починається з безпеки у кожній окремій родині. Я хочу подякувати Уряду Німеччини, представникам GIZ за допомогу в організації свята та запрошеним гостям за підтримку нашої ініціативи підвищити рівень безпеки громадян”, - сказав Голова ДСНС України Микола Чечоткін.
У свою чергу, керівник проекту “Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями” Крістіан Пошман зазначив, що сьогодні всі бажаючи могли побачити наскільки професійно діє слоган ДСНС “Запобігти!Врятувати! Допомогти!”. Від імені уряду Німетчини та GIZ він подякував рятувальникам за плідну співпрацю не лише під час організації свята, але й в процесі реалізації спільних проектів.
Крістіан Пошман нагородив подарунками вихованців Всеукраїнської благодійної організації Даун Синдром. Ці діти активно беруть участь у вивченні основ безпеки життєдіяльності, цікавляться роботою пожежно-рятувальної служби та намалювали чарівні малюнки, приурочені до “Сімейного дня надзвичайних ситуацій”.

Цього року на гостей заходу чекало безліч сюрпризів. Зокрема, в рамках заходу відбулося нагородження лауреатів щорічної Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року”. Крім того, діяли і нові правила фестивалю. Так, кожна дитина при вході отримувала паспорт Майбутнього рятувальника і аби підтвердити це звання повинна була пройти 6 етапів, про успішне виконання кожного з яких ставилась відмітка у цьому ж паспорті. Лише після проходження всіх етапів Майбутній рятувальник отримував від організаторів заходу подарунки.
Впродовж всього дня на фестивалі працювало 22 різноманітних майданчики для дітей та дорослих: майданчики кінологічної, психологічної, піротехнічної служб, теплокамера, димокамера, газодимозахисна служба, палатка навчально-методичного центру та ще багато інших цікавих і пізнавальних майданчиків. Діти та дорослі мали змогу побачити виступ спортсменів з пожежно-прикладного спорту, вивчити елементарні правила пожежної безпеки, приміряти одяг справжніх рятувальників, потримати в руках професійні інструменти пожежних, спробувати ліквідувати умовну пожежу і врятувати людину. Кожен міг взяти участь у різноманітних конкурсах, іграх, розвагах, що допомагали дітям та дорослим зрозуміти, які бувають надзвичайні ситуації та як правильно себе поводити у разі їх виникнення.

Довідково 
Свято безпеки родинного формату проводиться в Україні вже не вперше. У жовтні минулого року ДСНС спільно з німецькими партнерами організували такий захід на території Державної пожежно-рятувальної частини № 25 міста Києва. А у травні цього року - в Харкові, на території Центрального парку культури та відпочинку ім. Горького.

ДСНС України

 

Перейти до спискуВерсiя для друку