Головна  →  Новини  →  1 липня 2016

Правила поведінки на воді

Відомо, з яким нетерпінням кожного року люди очікують приходу теплих і сонячних літніх днів, коли можна обрати місцем для відпочинку затишні берега річок та озер. Але, на жаль, останнім часом все частіше для деяких киян та їх дітей відпочинок біля води закінчується трагедією.

Щорічно жертвами водоймищ міста Києва стають десятки киян та гостей столиці. Основна причина трагічних випадків, як  завжди проста:

-  купання в нетверезому стані;

-  порушення правил поведінки на воді;

-  відсутність контролю за поведінкою дітей на воді з боку дорослих;

-  невміння плавати;

-  купання в необладнаних місцях.

 Ситуація із загибеллю людей на воді тривожна.     

З метою попередження нещасних випадків на водоймах Оболонського району розташовано 2 рятувальні станції та 4 рятувальних поста, які підпорядковуються КП «Плесо».

В Оболонському районі розташовані два пляжі («Вербний» та «Пуща-Водиця»), три зони відпочинку біля води («Наталка», «Верхня», «Редьчина»), а також 3 водних об’єкта, в яких не рекомендовано купатися це:

- система штучних озер Опечень (6 озер);

- затока «Верблюд»;

- озеро «Центральне».

Коли купатись?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна, сонячна погода з температурою повітря 22 градуси, та води 18 градусів. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте з розбігу, заходьте у воду поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді треба не більше 20 хвилин.

Категорично забороняється:

-  заходи у воду в нетверезому стані;

-  запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

-  використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

-  допускати у воді грубі ігри з хватанням за руки та ноги;

- подавати фальшиві сигнали біди;

-  засмічувати воду та берег;

-  тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше ніж по пояс.

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації нагадує вам:  не нехтуйте правилами поведінки на воді. Будьте уважними!

Перейти до спискуВерсiя для друку