Головна  →  Новини  →  10 вересня 2013

У столиці відбудеться загальноміська акція «Пройди тест на ВІЛ! Отримай більше інформації!»

З 11 до 21 вересня 2013 року за сприяння Департаменту охорони здоров’я, Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом у столиці триватиме загальноміська акція «Пройди тест на ВІЛ! Отримай більше інформації!».

Зауважимо, такі акції в Києві проводяться вже третій рік поспіль, отримані результати показують їхню ефективність. Навесні поточного року заходами було охоплено приблизно 15 тисяч мешканців столиці, протестовано 1028 осіб, 19 – отримали позитивний результат, з них 16 осіб  вперше в житті дізналися про свій ВІЛ-статус.

Відповідні акції проводяться з метою в черговий раз привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу через отримання повної та достовірної інформації, що допоможе формуванню більш безпечної поведінки і сприятиме підвищенню особистої відповідальності за власне здоров’я.

Під час проведення заходів кияни та гості столиці зможуть безкоштовно отримати консультації  і обстежитись на ВІЛ-інфекцію та на гепатити В і С.  У разі необхідності тим, хто отримає позитивний результат,  буде надана інформація, як випередити хворобу і не дати розвинутися СНІДу  за допомогою лікування антиретровірусною терапією, яка в Україні є доступною і  безкоштовною.

Сучасний стан розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції в країні характеризується широким поширенням ВІЛ серед різних контингентів населення, у першу чергу, осіб, які відносяться до груп високого ризику інфікування та зміною домінуючих шляхів передачі ВІЛ. Останнім часом постійно збільшується кількість нових випадків інфікування серед осіб, які не вживають ін’єкційні наркотики, перебувають у шлюбі, працюють і мають вищу та середню освіту.

Відсутність цілеспрямованих профілактичних програм серед загального населення та високий рівень стигматизації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, створюють умови для поширення ВІЛ-інфекції серед усього населення, тому такі загальноміські заходи дуже актуальні для нашого суспільства. Самозвернення осіб вразливих груп населення саме на таких акціях дає змогу здійснювати профілактичні втручання і ключову роль тут  відіграє тестування та своєчасне виявлення ВІЛ-інфекції.

Увага! Заходи відбуватимуться за наступними адресами:

• 11 вересня з 18:00 до 22:00 – Дніпровський район, Ленінградська площа, майданчик кінцевої зупинки маршрутних таксі;

• 13 вересня з 18:00 до 22:00 – Подільський район, Контрактова площа, майданчик біля пам’ятника Григорія Сковороди;

• 14 вересня з 16:00 до 22:00 – Подільський район, вул. Фрунзе, 111;

• 17 вересня з 18:00 до 22:00 – Оболонський район, вул. Полярна, 7;

• 19 вересня з 18:00 до 22:00 – Голосіївський район, майданчик біля станції метро «Васильківська»;

• 21 вересня з 16:00 до 22:00 – Солом’янський район, площа Космонавтів.

Додаткову інформацію можна отримати на сайті http://kmcsnid.org.ua. Контактна особа – старший психолог кабінету «Довіра» Антоніна Медоєва,  тел.: 409-20-85 або 409-20-90.

Перейти до спискуВерсiя для друку