Головна  →  Новини  →  29 липня 2015

Застосування РРО платниками, які здійснюють господарську діяльність винятково за безготівковим розрахунком

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує, що згідно з п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених згаданим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

З метою об’єктивного обліку обсягів торгівлі та надання послуг впроваджується вимога щодо застосування РРО платниками єдиного податку, а також для захисту прав споживачів виключно можливість здійснення підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг без РРО.

Умови незастосування РРО зазначено в статті 9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема РРО та РК не застосовуються при виконанні всіх банківських послуг, крім операцій з купівлі – продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.

Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи мають право не застосовувати РРО у разі проведення розрахунків через банківські установи.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Перейти до спискуВерсiя для друку