Головна  →  Новини  →  29 вересня 2023

Відбулося покладання квітів до памʼятного знаку воїнам-патріотам з нагоди Дня захисників і захисниць України, відзначатиме який ми будемо 1 жовтня

Відбулося покладання квітів до памʼятного знаку воїнам-патріотам з нагоди Дня захисників і захисниць України, відзначатиме який ми будемо 1 жовтня

Сьогодні зранку відбулася урочиста церемонія покладання квітів за участі керівного складу  Оболонської райдержадміністрації та громадськості району до памʼятного знаку воїнам-патріотам (вул.Архіпенка,7/5) з нагоди Дня захисників і захисниць України.

1 жовтня Україна відзначатиме День захисників і захисниць, встановлений відповідним Указом Президента України в 2014 році на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Від цього року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української грекокатолицької церкви на Новоюліанський стиль календаря, адже свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці.

Адже це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці, що не випадково. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова.

Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України. Український інститут національної пам’яті підготував тематичні інформаційні матеріали до Дня захисників і захисниць. Ключові повідомлення День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей.

Це свято – ще одна можливість подякувати за захист Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони.

Перейти до спискуВерсiя для друку