Головна  →  Новини  →  4 січня 2022

Рятувальники розповідають дітям та дорослим як безпечно провести зимові канікули

Про те, наскільки важливо виховати у собі  свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності, фахівці Служби порятунку завжди з готовністю  розповідають школярам та вихованцям дошкільних установ. Особливо  напередодні новорічних свят та у дні  шкільних канікул, коли зростає небезпека використання неякісних піротехнічних засобів, а також з’являється багато вільного часу, котрий не всі школярі використовують з користю для себе.

Саме тому в ці дні  рятувальники проводять інструктажі – з дітьми та  освітянами - з питань безпеки життєдіяльності. Рятувальники ДСНС України звертаються до батьків, чиї діти під час зимових канікул здебільшого залишаються вдома одні, із проханням провести вдома роз’яснювальні бесіди та разом засвоїти елементарні правила безпеки, зокрема:

  • Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;
  • Перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;
  • Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”;
  • Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки або покинуті будівлі.

Просимо вас також провести зі своїми дітьми роз’яснювальні бесіди щодо безпечного використання піротехнічних приладів.

Розкажіть дітям, що:

  • запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів і поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок тощо.
  • піротехніку не можна зберігати біля приладів опалювання – батарей, газових та електричних плит. Не варто носити вогненебезпечні предмети у кишенях чи сумочках.
  • не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам, курити, працюючи з піротехнічними виробами.

  Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

02.jpg

 

dsns.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку