День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні відзначається щорічно 22 червня — у день початку німецько-радянської війни 1941 року. Пам’ятну дату було встановлено Указом Президента України у 2000 році з метою всенародного вшанування пам’яті мільйонів українців, чиї життя забрала Друга світова війна.
Друга світова війна стала однією з найжахливіших трагедій для українського народу. За різними оцінками, Україна втратила від 8 до 10 мільйонів життів (кожного п'ятого українця), з яких близько 5 мільйонів — це цивільне населення.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
Сьогодні, в умовах повномасштабної російської агресії, цей день набув нового, болючого змісту. Українці проводять паралелі з минулим, згадуючи як захисників, які віддали життя у минулому столітті, так і тих героїв та мирних громадян, які гинуть у теперішній війні за незалежність.
Тому цього дня, 22 червня, вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!