Головна  →  Новини  →  21 січня 2021

Щодо списання штрафних санкцій та пені, нарахованих на суму податкового боргу платників податків

«10 грудня набув чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072 - ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072 – ІХ). Так, одним із нововведень Закону № 1072 – ІХ є доповнення підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) новим пунктом 23, який врегульовує питання щодо списання податкового боргу платників», – повідомив заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві Олександр Туру.

Отже, пунктом 23 передбачено, що штрафні санкції та пеня будуть списані, якщо сума податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) погашена платником податків грошовими коштами, якщо таке погашення здійснене протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 – ІХ (тобто з грудня 2020 року до червня 2021 року включно), та за умови, що платник податків забезпечує своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих податків.

Зазначені норми не застосовуються щодо:

великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;

осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

За інформацією Головногоуправління ДПІ у місті Києві

 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку