Головна  →  Новини  →  27 жовтня 2020

Оксана Малихіна: про зміну особистих даних необхідно повідомити податкові органи

«Фізичні особи – платники податків у разі зміни особистих даних, а саме: місця проживання (податкової адреси),  прізвища, імені, по батькові, тощо, зобов´язані інформувати контролюючі органи. Про зміну таких даних, фізичні особи повідомляють податкову шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (форма № 5 ДР) або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта  (форма № 5 ДРП)», - нагадала заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві Оксана Малихіна.

Оксана Михайлівна зауважила, що заява за ф. № 5ДР або Заява за ф. № 5ДРП подається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

Крім того,  фізичні особи, які отримали  електронний цифровий підпис, можуть повідомити податкові органи про зміну особистих даних,  скориставшись сервісом ДПС України Електронний кабінет. 

«Важливий пріоритет у роботі податкових органів – працювати на упередження виникнення та накопичення боргів  по сплаті  податків  та зборів. Але це можливо здійснити якщо платники своєчасно інформують про зміну їх особистих даних. Лише за таких умов податківці можуть повідомити платника про стан розрахунків з бюджетом для недопущення нарахування штрафних санкцій», - наголосила заступник столичної податкової Оксана Малихіна.

Нагадаємо, що податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (пункт 45.1 статті 45 Податкового кодексу).

Подробиці щодо 5 ДР у відео: https://www.youtube.com/watch?v=-UOQHkl4-5w

За інформацією Головного управління ДПС у м. Києві

Перейти до спискуВерсiя для друку