Головна  →  Новини  →  20 жовтня 2020

Зміни у законодавстві, що стосуються спрощення обміну електронними документами з контролюючими органами

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що з 01.09.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» (далі – Наказ № 261), згідно з яким Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядку № 557), викладено у новій редакції.

Зокрема, абзацами другим та третім пункту 1 розділу III Порядку  № 557   (у редакції Наказу № 261) визначено, що приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір) здійснюється шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа, у встановленому форматі (стандарті), з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням про приєднання автора до Договору є отримання автором відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа.

Розділом II Порядку № 557 (у редакції Наказу № 261) визначено, що суб’єкти електронного документообігу, які здійснюють його на договірних засадах, самостійно визначають режим доступу до електронних документів, що містять конфіденційну інформацію та встановлюють для них систему (способи) захисту.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У день припинення дії Договору, контролюючий орган повідомляє автора про припинення дії Договору (із зазначенням причини) шляхом направлення автоматично сформованого повідомлення про припинення дії Договору в Електронний кабінет або на електронну адресу, внесену до облікових даних автора, із зазначенням дати припинення за формою, згідно з додатком 3 до Порядку 557 (у редакції Наказу № 261).

При цьому пунктом 3 Наказу № 261 встановлено, що Договори, які на день набрання чинності Наказом № 261 є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу III Порядку № 557 (у редакції Наказу       № 261).

За інформацією Головного управління ДПС у м. Києві

Перейти до спискуВерсiя для друку