Головна  →  Новини  →  25 вересня 2020

У Києві відкрили 3D-конструкцію Софійського собору з рельєфними тактильними табличками для людей з вадами зору

Біля Національного заповідника «Софія Київська» відкрили 3D-конструкцію історико-архітектурної пам’ятки Софійського собору з рельєфними тактильними табличками виконаними шрифтом Брайля. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«На жаль, наше суспільство досі не завжди помічає людей з вадами зору та їхні проблеми. Відкриття цієї скульптури – це частина поступового переходу до безбар’єрного середовища в нашому місті. І дуже приємно, що така фігура з’явилася саме напередодні Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні. Проєкт встановлювався за меценатські кошти», – зазначила Марина Хонда.

Вона також додала, що в планах встановити подібні фігури біля визначних місць столиці, що зробить культурні пам’ятками доступнішими.

Генеральний директор національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська також зауважила, що саме міська влада та представники бізнесу допомагають вижити закладам культури, таким, як Софійський собор.

«Благодійні проекти здійснюються коштом як українських, так і закордонних меценатів. Наприклад, одна з кіпрських компаній допомогла нам відреставрувати мозаїки собору. Фармацевтичні компанії і благодійники придбали для нас інноваційну систему для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту та стін пам’ятки ХІ століття. За сприяння мера Києва Віталія Кличка Софійський Собор та Дзвіниця отримали нову сучасну підсвітку, що у вечірній час надзвичайно заворожує киян та гостей столиці», – розповіла Неля Куковальська.

3D-макет собору – це соціальний проєкт покликаний полегшити і розширити доступ осіб із вадами зору до туристичних локацій Києва. Тривимірна пізнавальна рельєфна модель пам’ятки дозволить «побачити» її руками, а людям із хорошим зором осягнути, як вона виглядає з висоти пташиного польоту.

Встановлення конструкції відбулося за позабюджетні кошти. Меценатом проєкту виступило підприємство «Arricano commercial real estate», а виконавцем ФОП «Маркуш Василь Васильович». 

Довідково.

Софійський собор – пам’ятка архітектури, історії, монументального мистецтва національного і всесвітнього значення, який включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та який є однією з найбільш відвідуваних туристичних локацій Києва. Собор є центральною спорудою ансамблю Софійського монастиря і з 1934 року функціонує як музей у складі Національного заповідника «Софія Київська».

BOB_4246_новый размер.JPG

BOB_4158_новый размер.JPG

BOB_4193_новый размер.JPG

BOB_4225_новый размер.JPG

BOB_4358_новый размер.JPG

BOB_4451_новый размер.JPG

BOB_4496_новый размер.JPG

BOB_4475_новый размер.JPG

BOB_4426_новый размер.JPG

BOB_4289_новый размер.JPG

kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку