Головна  →  Новини  →  11 серпня 2020

Пам'ятка відкритий каналізаційний люк

У сучасному світі небезпека чатує на людину звідусіль, а блага цивілізації інколи можуть і завдати шкоди. Як приміром, відкриті каналізаційні люки, випадки потрапляння до яких останнім часом трапляються дуже часто.

У таких випадках постраждалі звинувачують комунальників, закликаючи їх навести лад у своєму господарстві. Ті, у свою чергу, дорікають мисливцям за металом, які активно здають їх на брухт. Але проблема залишається.

За статистикою від падіння у відкриті каналізаційні люки люди потерпають майже щомісяця.

Найбільше потрапляють до такої пастки діти, результатом чого є тяжкі травми, а інколи й загибель дитини. 

Рятувальники попереджають, що небезпечні не лише відкриті люки, а й каналізаційні отвори з незакріпленими кришками, які, перевертаючись, також можуть стати причиною травмування або загибелі людини.

 

Що робити при падінні в каналізаційний отвір?

Потрапивши до такої пастки, слід озирнутися, адже у багатьох таких колодязях є металеві сходи, якими можна вибратися нагору.

Якщо ви не отримали серйозних травм та можете вибратися нагору самостійно, радимо зробити це якнайшвидше, адже часто в каналізаціях накопичується отруйний газ.

Якщо немає можливості самостійно вибиратися, намагайтеся будь-яким чином привернути до себе увагу: голосно кричіть, стукайте по трубах. Спробуйте повідомити про себе за допомогою мобільного телефону, набравши номер служби порятунку 101.

Аби уникнути таких прикрих випадків, радимо дотримуватися таких простих правил:

З настанням сутінок намагайтеся триматися освітлених ділянок вулиць, уважно дивіться під ноги, користуйтеся кишеньковим ліхтариком. Прямуючи темними вулицями, намагайтеся сконцентруватися, не відволікайтеся прослуховуванням музики та розмовами по мобільному телефону.

Оминайте місць, де лунають звуки дзюркотіння води з-під землі та виходить пара, легка вібрація ґрунту під ногами, калюжі з коловоротами посередині, просідання асфальту тощо. Ці ознаки можуть вказувати на прорив водопровідних або теплових труб.

У разі виявленя таких місць слід по можливості позначити небезпечні ділянки підручними засобами, наприклад, гіллям, та повідомити про це комунальні служби.

 За інформацією РУ ГУ ДСНС

Перейти до спискуВерсiя для друку