Головна  →  Новини  →  9 липня 2020

Дії при пожежі на кухні або на балконі

На кухні та балконі найчастіше відбуваються масштабні спалахи. Як від цього уберегтися? Пам'ятаєте, що небезпечно зберігати на кухні та на балконі легкозаймисті речовини, різні ганчірки. Адже навіть недопалок, що випадково залетів на балкон, може стати причиною сильної пожежі! Точно також й на кухні – завіски, що розвіваються від вітерцю, можуть спалахнути, якщо вони висять в безпосередній близькості від плити. Тому не слід захаращувати кухню та балкон непотрібними речами, старими меблями, макулатурою та іншими предметами, які можуть послужити «їжею» вогню. Що робити?

Якщо загорілася олія (у каструлі або на сковороді), то перекрийте подачу газу та електроенергії. Накрийте сковороду або каструлю кришкою, мокрою ганчіркою, щоб загасити полум'я, і хай вони так стоять до охолоджування олії – інакше вогонь спалахне знов. Ганчірку з грубої тканини (така завжди має бути на кухні) накиньте на руки, оберігаючи їх від вогню. Після цього, щоб перекрити доступ повітря до вогню, обережно накиньте її на предмет, що горить. При потраплянні олії, що горить, жиру на підлогу або стінах використовуйте для гасіння будь-який пральний порошок (як порошковий вогнегасник), засипаючи ним вогонь.

При перегріві плити спочатку потрібно відключити її, а потім накрити спіраль мокрою ганчіркою. На балконі слід зберігати всі предмети або під щільним кожухом, або в металевих ящиках. Пожежники також рекомендують тримати на балконі відро з піском.

 

За інформацією Оболонського РУ ГУ ДСНС

Перейти до спискуВерсiя для друку