Головна  →  Новини  →  13 травня 2020

Будьте пильні під час відпочинку поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах

Наближається літня спекотна погода, під час якої більшість населення міста намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах.

Під час відпочинку біля водних об’єктів у організованих місцях масового відпочинку рекомендуємо безумовно дотримуватись вимог безпеки та правил безпечної поведінки на воді та біля води, а саме:

- не запливайте за межу купання на акваторії, яка огороджена буями;

- не підпливайте до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;

- не залазьте на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;

- не використовуйте рятувальні засоби не за призначенням;

- не стрибайте у воду із споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;

- не розпивайте спиртні напої і не купайтеся в нетверезому стані;

- не організовуйте у воді ігри, пов'язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;

- не забруднюйте і не засмічуйте водні об’єкти та територію пляжів;

- не подавайте обманні сигнали тривоги заради жарту;

- не залишайте без нагляду малолітніх дітей;

- не використовуйте для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки.

Варто пам’ятати, що вода помилок не прощає, тому додержання зазначених правил та вимог безпеки дозволить Вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об’єктів у організованих місцях масового відпочинку.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального, засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути.

Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій - поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.

Елементарна техніка рятування:

Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення (класичний - узявши. за волосся) транспортувати до берега.

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

Коли потерпілого витягнуте на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.

За інформацією Оболонського РУ ГУ ДСНС

Перейти до спискуВерсiя для друку