Головна  →  Новини  →  28 січня 2020

У столиці зареєстровано 10 920 хворих на грип та ГРВІ – Микола Поворозник

У столиці за 4-й тиждень 2020 року зареєстровано 10 920 хворих на грип та ГРВІ. Загалом інтенсивність епідемічного процесу перебуває на низькому рівні, який не потребує введення додаткових заходів, та є нижчою базової лінії на 51,8%. Наразі показник захворюваності становить 370,1. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час брифінгу.

За його словами, у столиці спостерігається зростання захворюваності на грип та ГРВІ на 19% у порівнянні з попереднім тижнем, яке відбулося за рахунок як дорослого, так і дитячого населення. Так, дітей захворіло – 6 733 (зростання на 25,9%), дорослих – 4 187 осіб (зростання на 9,4%). До медичних закладів за 4-й тиждень госпіталізовано 186 осіб, із них 150 – діти.

«У структурі захворюваності діти становлять 61,7%, а на попередньому тижні – 58,3%. Серед школярів захворюваність зросла на 35,6%: 2869 випадків, що становить 42,6% від загальної кількості захворілих дітей і 26,3% від загальної кількості осіб, які звернулися за медичною допомогою. За інформацією Департаменту освіти і науки, наразі у Києві освітній процес призупинено в одній школі повністю та у 8 школах частково (31 клас)», – розповів Микола Поворозник.

Так, навчальний процес частково призупинено:

  • Голосіївський район – 1 школа частково (2 класи);
  • Дарницький район – 2 школи частково (2 класи);
  • Оболонський район – 1 школа частково (13 класів);
  • Печерський район – 1 школа частково (5 класів);
  • Святошинський район –1 заклад повністю і 3 школи частково (9 класів).

«Керівники навчальних закладів мають право повністю або покласово призупиняти навчальний процес за відсутності 20% від загальної кількості учнів із причини захворювання на грип та ГРВІ. Таке рішення прийнято на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА», – нагадав Микола Поворозник.

Він окремо нагадав, що вчасно проведена вакцинація зміцнює захисні сили організму, роблячи його менш сприйнятливим до цієї хвороби.

«Саме вакцинація – єдиний ефективний метод захисту від грипу. Загалом у столиці можна вакцинуватися проти грипу у 40 закладах охорони здоров’я, у яких знаходиться вакцина проти грипу на відповідальному зберіганні. Цього року столиця показала найкращі результати з вакцинації серед регіонів, проте не найкращі для міста-мільйонника. Із початку епідемічного сезону у щеплювальних кабінетах приватних клінік і комунальних закладів охорони здоров’я вакцинацією проти грипу охоплено 50 972 особи. Я зробив щеплення і вам раджу», – підкреслив Микола Поворозник.

kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку