Головна  →  Новини  →  22 серпня 2019

«Гаряча лінія» для ветеранів: в Україні запускають новий сервіс

Вже з 23 серпня в Україні запрацює перша професійна «гаряча лінія» психологічної підтримки для ветеранів «Lifeline Ukraine» («Лайфлайн Україна»). Гаряча лінія працюватиме 24/7 за номером 7333. На першому етапі проєкт сфокусується на ветеранах російсько-української війни.

– Це структура, яка діятиме за принципом «рівний рівному», заснована на кращих міжнародних практиках. Більшість команди складатимуть ветерани. Загалом у ній працюватимуть близько 40 фахівців, і зараз ми продовжуємо відбір, – розповів засновник «Lifeline Ukraine» Пол Найленд.

Психологи працюватимуть на лінії за перекладеними протоколами австралійської гарячої лінії «Lifeline Australia», що працює з 1963 року.
Проєкт неурядовий, але створюється і координуватиметься у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством ветеранів. На тренінгах команду навчатимуть канадська організація Living Works та Ейпріл Натурел, одна зі світових експертів з відкриття гарячих ліній.

У майбутньому групи психологічної підтримки за принципами «рівний рівному» планують запустити і в обласних ветеранських центрах, які створюватиме Міністерство у справах ветеранів.

На сьогодні в Україні 392 тисячі ветеранів російсько-української війни. Правдивої статистики про кількість самогубств серед них немає.

vechirniy.kyiv.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку