У Мінцифри пояснили, чи розсилатимуть повістки через «Дію»
Уряд затвердив новий порядок військового обліку.
Кабінет міністрів затвердив новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
У січні уряд оприлюднив текст відповідної постанови.
Відповідно до нових правил, відтепер військовий облік поділятиметься на загальний та спеціальний. На загальному перебуватимуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні. Спеціальному обліку підлягатимуть ті, хто отримав бронь.
Призовники повинні будуть ставати на військовий облік із 16 років у рік досягнення ними 17-річного віку. Облік здійснюватиметься до 27 років.
Також військовозобовʼязані отримають можливість передавати про себе дані військкоматам за допомогою сервісу «Дія». Серед іншого, вони зможуть передавати дані щодо зміни місця проживання.
Але новий порядок узяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть через «Дію». Про це пояснили у Мінцифри.
«Команда Мінцифри не розробляє послугу постановки на військовий облік. Якщо така послуга буде запроваджена з ініціативи Міноборони, то лише як альтернатива фізичному походу у військкомат для швидкого та зручного оновлення даних, зокрема, для виїзду за кордон. Хочемо зазначити, що повістки через „Дію“ не надсилатимуть», — заявила пресслужба відомства.
Окрім того, відтепер військовозобов’язаних прийматимуть на роботу чи навчання лише за наявності підтвердження, що ті перебувають на військовому обліку.
Нові правила також передбачають, що на обов’язковий військовий облік повинні будуть ставати жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Для інших передбачається добровільний військовий облік.
При цьому жінки-медики та фармацевти, які раніше не перебували на військовому обліку, зможуть влаштовуватися на роботу без обов’язкового військового обліку до 2026 року.
Також дипломатичні відомства зобов’яжуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. Передбачається, що вони будуть повинні сприяти поверненню військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації.
У разі, якщо громадянин України перебуває за кордоном не більш як три місяці, він може не ставати на військовий облік.
Як повідомляв «Вечірній Київ», міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що додаткова мобілізація Україні зараз не потрібна.
vechirniy.kyiv.ua