Інформація щодо програми здешевлення вартості іпотечних кредитів
У 2014 році продовжено дію програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов затверджений постановою КМУ від 25.04.2013 року № 343 продовжує свою дію у 2014 році.
Скористатися програмою можуть громадяни, які на підставі статті 34 Житловогокодексу України РСР перебувають на квартирному обліку, громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на одного члена сім'ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім'ї, виданою за місцем проживання.
До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги:
- надання кредиту в гривнях;
- строк кредитування - до 15 років з моменту укладання позичальником кредитногодоговору;
- процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищує 16 процентів річних;
- обов'язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків суми кредиту.
За бажанням позичальника розмір такого кредиту може бути збільшено. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку. Максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість. Укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім'ї, на якого розраховується часткова компенсація процентів та який проживатиме разом з позичальником. Позичальник може укладати договори поруки також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.
Позичальником є громадянин, який потребує поліпшення житлових умов та відповідає вимогам банку до позичальника за таких умов:
- щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім'ї;
- сума часткової компенсації процентів до щомісячного платежу не включається, при цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім'ї, на якого розраховувалася часткова компенсація процентів.
Нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім'ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім'ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків - не більш як 94 кв. метрів.
Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян у розмірі:
- 7000 гривень за 1 кв. метр - для м. Києва;
- 5000 гривень за 1 кв. метр - для міст Київської області, обласних центрів та мм.Севастополя і Сімферополя;
- 4000 гривень за 1 кв. метр - для інших населених пунктів.
Для населених пунктів, які розташовані на відстані від 5 до 15 кілометрів від меж обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10 відсотків.
Для населених пунктів, які розташовані у 5-кілометровій зоні від меж обласних центрів, розрахункова вартість житла визначається у розмірі, встановленому для цих міст.
Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачуєтьсяпозичальником відповідно до умов договору про придбання житла (укладеного міжпозичальником і відчужувачем житла з метою будівництва (реконструкції) житла або придбання житла в об'єктах незавершеного будівництва) за рахунок власних коштів без нарахування часткової компенсації процентів.
Часткова компенсація процентів визначається в розмірі процентної ставки за користування кредитом мінус З проценти річних. Після надання банком розпоряднику нижчого рівня (одержувачу бюджетних коштів) розрахунку до сплати чергових платежів за кредитним договором та інформації про відсутність заборгованості за таким договором за попередній місяць розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня (одержувач бюджетних коштів) вносить на спеціальний поточний рахунок позичальника кошти часткової компенсації процентів.
Позичальник вносить на свій спеціальний поточний рахунок платіж, передбачений кредитним договором, за винятком суми часткової компенсації процентів.
З моменту отримання квартири в багатоквартирному житловому будинку,Індивідуального житлового будинку у власність право на одержання житла вважаєтьсявикористаним, а громадян і члени його сім'ї, на яких розраховувалась частковакомпенсація процентів, знімаються з обліку громадян, які потребують відповідно дозаконодавства поліпшення житлових умов.
Прийом громадян відбувається в Іпотечному центрі за адресою:
м. Київ, вул. Максима Кривоноса 2-А, корп.2, 5пов.
телефон: (044) 249-36-93;
години прийому: пн 12:00-17:00, вт.- чт. 9:00-17:00, п'ят. 9:00-15:00
обід 13:00-14:00
Об'єкти прийняті до участі у програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів