Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Віталій Кличко: Система життєзабезпечення Києва працює сьогодні без збоїв. Зусилля міської влади спрямовані і на те, щоб упередити можливі провокації, і на те, щоб вистояти в умовах військового нападу

Опубліковано 14 лютого 2022 року о 13:47

Система життєзабезпечення столиці працює без збоїв, а зусилля міської влади спрямовані на упередження провокацій і на те, щоб вистояти в умовах військового нападу. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу щодо ситуації в столиці у звʼязку із можливою подальшою агресією Росії та про дії міської влади.

«Хочу поінформувати про ситуацію в столиці у звʼязку з можливою подальшою агресією Росії. Та про дії міської влади. Останніми днями ми чуємо багато тривожної інформації, яка, звичайно, хвилює людей. Я хочу підкреслити: так, момент для нашої держави сьогодні справді драматичний. Україна за всі часи незалежності ще ніколи не стояла перед такою загрозою. Загрозою своїй державності, територіальній цілісності, своїм громадянам. Ми в столиці не применшуємо серйозності викликів. Але мусимо діяти з тверезою головою, рішуче і спокійно. Зазначу, що вся система життєзабезпечення Києва працює сьогодні без збоїв», – зазначив мер столиці.

Він наголосив, що зусилля міської влади спрямовані і на те, щоб упередити можливі провокації, і на те, щоб вистояти в умовах військового нападу.

«Міські служби отримали інструкції і працюють в умовах запобігання надзвичайній ситуації військового характеру. Сьогодні головне завдання – стабільна робота розгалуженої інфраструктури життєзабезпечення столиці та підготовка до захисту міста у випадку військового нападу. Підкреслю: в цій ситуації ми діємо за чітким планом. Скоординовано працюють сили цивільного захисту Києва. Це – комунальні, аварійно-рятувальні служби та інші. Загалом йдеться про 13,5 тисяч людей особового складу та понад 780 одиниць техніки», – повідомив Віталій Кличко.

Мер підкреслив, що важливим для стабільності ситуації і життєзабезпечення міста є безперебійне енерго- тепло- та водопостачання.

«Отже, що в цьому напрямку зробив Київ. У координації з НЕК «Укренерго» ми знайшли можливості і забезпечили додаткове виробництво електроенергії на наших ТЕЦ. Із грудня в постійній роботі знаходяться 3-4 блоки. Це дозволяє в складній ситуації з енергоносіями забезпечити безперебійне енергопостачання Києва. Насамперед медичних закладів, підприємств критичної інфраструктури, соціальних установ. Створені запаси палива, встановлені електрогенератори для безперебійної роботи в надзвичайній ситуації систем управління містом, медустанов, аварійних служб та ТЕЦ столиці на період до 10 діб», – сказав Віталій Кличко.

Він зазначив, що об’єкти критичної інфраструктури, працюють у режимі підготовки до роботи в умовах надзвичайної ситуації. Підприємства забезпечені гарантованим безперебійним зв’язком на випадок відсутності мобільного зв’язку та інтернету. Також міська влада вирішила покращити систему оповіщення населення.

«Удосконалюємо ми і систему оповіщення, яка охоплює як персонал міських служб, так і населення. Розробили також нову систему оповіщення, аналогів якої в Україні немає. На її будівництво виділимо з бюджету міста майже 11 млн грн. У Києві створені комісії з питань евакуації населення – на рівні КМДА та в кожному районі. План евакуації визначає місця розташування збірних пунктів, кількість необхідного транспорту та безпечні райони для розміщення населення. Хочу зазначити: в межах міста», – сказав мер.

Щодо укриттів і сховищ столиці Віталій Кличко нагадав: якщо кілька років тому в місті було 1,5 тисячі придатних укриттів, то на сьогодні їх кількість збільшили утричі.

Загалом до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ. Вони розташовані на об’єктах критичної інфраструктури і призначені для захисту працівників. Та майже 4500 споруд подвійного використання, де в разі надзвичайної ситуації можуть укритися мешканці міста. Це – підземні паркінги і переходи, заглиблені станції метро, підвали та напівпідвали.

Із їхнім розташуванням можна ознайомитися на карті, яка розміщена на сайті КМДА.

«Хотів би зазначити, бо були питання, що в мирний час споруди подвійного використання можуть застосовуватись для господарської діяльності. Там зараз можуть бути магазини, аптеки, кафе чи перукарні. Але в разі надзвичайної ситуації балансоутримувачі та керівники закладів повинні відчинити двері і надати захист населенню», – зазначив мер.

Також Віталій Кличко повідомив, що в столичних школах вже два тижні тривають тематичні навчання з педагогічними колективами. Активізують цю роботу і з батьками учнів. Також розроблені інструкції, як діяти і різним закладам та установам, враховуючи специфіку їх роботи. Медзакладам, школам та садкам, закладам соціального захисту.

kyivcity.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux