Виставка-експозиція «Україна, ти для мене диво» у бібліотеці ім. Саші Чекаліна для дітей
Всесвітній день вишиванки вже кілька років поспіль традиційно відзначається у третій четвер травня. Це свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. Воно не передбачає якихось обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки, хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки.
Саме ж свято запрошує кожного до абсолютно простого вчинку – одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.
Традиційно вишиванка – символ здоров'я і краси, щасливої долі та родинної пам'яті, любові та вірності. Вона несе в собі багатство, мудрість і зв'язок поколінь, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.
За словами Сергія Бостана, співзасновника акції «Всесвітній день вишиванки» цьогоріч 19 травня вишиванки одягнуть у багатьох країнах світу, зокрема у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Аргентина, Бразилія.
У бібліотеці для дітей ім. Саші Чекаліна з нагоди цього Дня відкрилася виставка-експозиція «Україна, ти для мене диво».
Експозиція, на якій представлені як автентичні вишиванки, так і сучасні, викликала неабияке зацікавлення та захоплення наших відвідувачів. Різноманітною є не лише манера вишивання, а й географія експонатів: Київщина, Полісся, Буковина.
Вишиванка — поема життя,
Ми первинні, як сонце й вода.
Закодована вічність в узорах.
Колисала нас люля жар-птиці.
Їй ніколи нема забуття:
Україно, ти знов молода —
Геній Роду не стерти на порох!
Невичерпна духовна криниця
В колі Розуму, Правди й Добра
Воскресатиме квітами вдячність.
Возвеличувать Рідне пора —
Заповідану предками святість!