Вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями відвідали майстер-клас з писанкарства
Традиційно протягом Великого посту у галереї «Соборна» (м.Київ, Залізничне шосе, 3) проходять професійні майстер-класи для всіх охочих навчитися давньому українському мистецтву писанкарства.
Цієї суботи, 21 березня, майстер-клас з писанкарства відвідали вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями в Оболонському районі міста Києва.
Під керівництвом народних майстринь – Лесі Рудської та Лариси Головні учасники заходу мали змогу ознайомитися з основами цього давнього українського мистецтва та навчилися самостійно виготовляти писанки.
Учасникам майстер-класу була показана техніка роботи «писачком», використання різних фарб і орнаментів, а також їх значення, діти були ознайомлені з основними схемами розпису національного українського мистецтва «писанкарства».
Батьки вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації були так захоплені роботою своїх дітей, що не втрималися і долучилися до процесу створення писанок.
Важливо, що писанка пишеться на повному сирому яйці і освячується в церкві на Великдень.
Писанки обов’язково пишуться з певними малюнками-символами, які передавалися із покоління в покоління. Так, наприклад, перша писанка – це була просто крапанка, коли писались одні крапочки, що означають зернятка, які мають прорости. Так, рибка – це символ здоров’я, а дубовий листочок – чоловічий символ (сила, міцність) та ін.
Писанка – це найкращий подарунок, і не тільки на Великдень, їх можна дарувати на всі свята і зберігати вдома. Писанки пишуться починаючи зі Стрітення і аж до Трійці.
Усі учасники майстер-класу отримали неймовірне задоволення, позитивні емоції, спокій та умиротворення від процесу. Цей майстер-клас дав змогу кожному відчути себе причетним до відродження національних традицій.