Відвідини музею Олександра Сергійовича Пушкіна у Києві
В останній зимовий день, 28 лютого 2018 року, дружній колектив Центральної публічної районної бібліотеки імені О.С. Пушкіна, який завжди намагається підвищувати свою кваліфікацію та активно займатися самоосвітою, в рамках проекту «Школа бібліотечних працівників» відвідав колег в чудовому і затишному Київському музеї імені Олександра Сергійовича Пушкіна.
Обидва колективи докладають значних зусиль для вшанування та популяризації творчості цього видатного поета та громадського діяча і завжди раді обмінятися власним досвідом та знаннями. Працівники Музею зустріли гостей дуже привітно та провели цікаву та захоплюючу екскурсію по залам Музею, цілком присвяченим маловідомим подіям життя Олександра Сергійовича Пушкіна, його творчості і нервовому пульсу його епохи, адже в експозиції музею представлені численні книжкові видання, меблі та унікальні предмети побуту початку та середини XIX століття.
Відразу хочеться зазначити, що Музей розташований у невеличкому маєтку по вул. Кудрявській,9, який був зведений ще у 1816 році та добудований у 1850-х роках. Хоча в цьому будинку Пушкін жодного разу не зупинявся, але сама будівля є цінною пам’яткою архітектури XIX століття – в Києві їх збереглося лише кілька одиниць.
В залах Музею надзвичайно відчувається життєвий ритм тих часів, з їх літературними салонами, вишуканими балами, численними науковими відкриттями та Наполеонівськими війнами. Адже в колекції музею можна побачити зібрання прекрасних предметів старовини – це книги, інкрустовані дорогоцінні меблі, предмети побуту та витвори мистецтва, які об’єднує те, що всі вони пов’язані з особою Олександра Пушкіна та яскраво розповідають історію його життя та творчого становлення. В основу експозиції лягла приватна колекція киянина Якова Бердичевського, який протягом всього свого життя збирав матеріали, які стосуються життя та творчості Пушкіна. У 1987 році Яків Бердичевський, збираючись їхати до Німеччини, передав свою колекцію в дар місту за умовою створення на її основі у Києві музей Олександра Пушкіна. Його бажання здійснилося у травні 1990 року – відкриття Музею було приурочено до святкувань з нагоди 200-річчя з дня народження поета.
Гості були дуже раді протягом екскурсії дізнатися багато нових фактів з життя Олександра Сергійовича – особливо його дитинства та гімназичного періоду, довідатися подробиці історії написання деяких його творів. Їм, як працівникам бібліотеки було дуже цікаво побачити найцінніші прижиттєві перші видання творів Пушкіна та рідкісні книги з підписами його друзів та відомих сучасників. Вразили майстерністю виконання та витонченістю численні декоративні та побутові предмети XIX століття, зокрема, вироби з бісеру та фарфору, приклади дизайну інтер’єру. Усе це дозволяло відчути і краще зрозуміти ту атмосферу і події, що сформували та загострили талант нашого героя, випестували його самосвідомість та переконання.