Відсьогодні у столиці розпочинає роботу інтернет-портал для власників тимчасових споруд
Відсьогодні розпочинає свою роботу новий механізм впорядкування розміщення кіосків у столиці. Завдяки ресурсам містобудівного кадастру Києва створено можливість прийому та опрацювання заяв підприємців через інтернет-портал. Така система викорінить корупцію та спростить процедуру оформлення документів щодо сплати пайової участі. Відповідне рішення Київради опубліковане сьогодні у газеті «Хрещатик».
«Ми приходимо до повної публічності у процесі розміщення кіосків. Завдяки можливостям порталу містобудівного кадастру відомості про кіоски та їх власників будуть відкритими для всіх. Інформація стане доступною для кожного громадянина, кожного інспектора з благоустрою», – зазначив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури - начальник Служби містобудівного кадастру Андрій Вавриш.
Першочерговим завданням міської влади Андрій Вавриш вважає послідовне забезпечення столиці інструментарієм, який би формував якісне міське середовище, гуманні та безпечні вулиці, парки, сквери. При цьому дії влади мають бути публічними та відкритими.
«З одного боку, ми розпочинаємо принципово нові партнерські відносини з бізнесом, з іншого боку, ми формуємо якісні стандарти, яких дотримуватимуться і органи виконавчої влади, і підприємці. Публічність і простота – це найкращі речі, які нас наближають до впорядкованого благоустрою міста», – зазначив Андрій Вавриш.
Окрім того, інтернет-портал дає можливість підприємцям контролювати процес оформлення документів.
Заступник голови правління Асоціації підприємців м. Києва Вікторія Гапоненко під час презентації роботи порталу зазначила, що основною задачею, за яку боролися підприємці, є боротьба з корупцією у сфері малого та середнього бізнесу на можливість вести свій бізнес в правовому полі.
«Той механізм, який створений на сьогоднішній день, він доволі прозорий. До даної процедури необхідно поставитися, у першу чергу, відповідально, оскільки це є перший етап до прозорості у майбутньому і до розміщення тимчасових споруд на території столиці. Це ті бали, який кожен для себе заробляє для майбутньої діяльності в місті», – зазначила Вікторія Гапоненко.
Зауважимо, що наступним кроком у впорядкуванні процесу розміщення МАФів стане проект рішення щодо оформлення паспорту прив’язки тимчасової споруди. Відповідно до цього проекту рішення буде введено бальну шкалу оцінки діяльності МАФів. Передбачаються й штрафні санкції для підприємців у вигляді мінусування балів за надання недостовірної інформації, порушення норм тощо.
Після запуску інтернет-порталу перші два тижні заяви будуть прийматись у режимі дослідної експлуатації. Таким чином портал налаштують для максимальної зручності користувачів. Згодом тут можна буде залишити відгук про діяльність кіоску та переглянути графік поетапного демонтажу столичних МАФів.
kievcity.gov.ua