Відбулося перше міжкомітетське засідання Верховної Ради України та Європейського Парламенту
12 квітня у форматі відеоконференції відбулося перше засідання голів комітетів Верховної Ради України та Європейського парламенту.
Головною метою зустрічі було обговорення подальшого шляху України щодо вступу до ЄС, питання відбудови європейської України, а також демонстрація солідарності з Українським народом, який уже понад рік бореться з російським загарбником.
Відкриваючи зустріч, Президентка Європейського Парламенту Роберта Мецола зауважила, що ця подія знаменує початок поглибленої, всебічної та конкретної галузевої співпраці між двома установами.
«Це співпраця, яка є надзвичайно важливою з огляду на європейський шлях України. Це те, про що ми зі спікером Русланом Стефанчуком і в цьому погоджуємося, тому що немає жодних сумнівів, що майбутнє України — це членство в ЄС», — наголосила Роберта Мецола.
Вона також від імені Європарламенту висловила захоплення активним прогресом України у виконанні рекомендацій, які надала Європейська Комісія у своєму Висновку щодо заявки України на членство в ЄС.
«Ми розуміємо й бачимо вашу відданість та роботу в дуже складних умовах задля того, аби привести українське законодавство у відповідність із європейським. Будьте впевнені, Україна завжди знайде друзів й союзників у Європарламенті. Я сподіваюся, що переговори про вступ можна буде розпочати вже цього року», — зауважила Президентка Європарламенту.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук розпочав своє вступне слово з подяки великому другу України Роберті Мецолі, яка ініціювала цю зустріч і запропонувала налагодити всебічну двосторонню співпрацю між комітетами парламентів.
«З першого ж дня повномасштабного російського вторгнення Україна та українці відчули потужну підтримку Європейського Парламенту та його Президентки. Європарламент демонструє визначне лідерство серед інших інституцій ЄС, маючи найсильнішу політичну позицію щодо постачання зброї, посилення санкційного тиску на агресора та створення дієвих механізмів для притягнення росії та її високопосадовців до відповідальності за злочини, скоєні в Україні. Це ключовий складник нашої майбутньої спільної перемоги», — наголосив Руслан Стефанчук.
Він зауважив, що після отримання статусу кандидата в члени Європейського Союзу, українська влада активно працює над створенням умов для початку переговорів про вступ уже цього року.
За його словами, настав час, коли кожен комітет українського Парламенту має стати комітетом із питань європейської інтеграції, а кожна законодавча ініціатива має розглядатися з огляду на її відповідність європейським правовим актам.
«Сьогоднішня зустріч відкриває нову сторінку в наших відносинах, дає змогу встановити нові контакти або посилити вже наявні. Деякі з наших комітетів уже розробили або розробляють «дорожні карти» своєї євроінтеграційної діяльності, які мають сформувати рамки та порядок денний міжкомітетського діалогу», — зауважив Руслан Стефанчук, додавши, що подальше співробітництво може координуватися і плануватися під керівництвом парламентського Комітету асоціації Україна-ЄС.
Він також повідомив, що в Українському Парламенті розпочав роботу Офіс з питань адаптації законодавства до законодавства ЄС за підтримки Європейського Союзу. Відповідне розпорядження, яке визначає та регламентує діяльність Офісу, Руслан Стефанчук підписав під час засідання.
В межах засідання представники комітетів працювали у двох панелях — «Відбудова європейської України» та «Спільне будівництво сталого майбутнього». Парламентарі обговорили ряд питань, пов’язаних із процесом вступу України до ЄС, зокрема, щодо економічної політики, верховенства права, антикорупційний порядок денний та бюджетний контроль, механізми та шляхи приведення українського законодавства у відповідність із законодавством ЄС.
На завершення заходу виступив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, який також висловив вдячність Європарламенту за послідовну підтримку України.
eu-ua.kmu.gov.ua