Відбулась серпнева секція для заступників директорів ЗНЗ Оболонського району
Одним з нагадувань того, що початок нового навчального року вже зовсім поруч, є проведення щорічних районних серпневих секцій. Цьогорічну серпневу секцію для заступників директорів з НВР (початкова і старша школа) було проведено 23 серпня 2016 року у мальовничому селі Глібівка, що у Вишгородському районі: нас запросила до себе в гості Спілка геологів України. На базі їхнього польового табору відбулася зустріч з провідними науковцями кількох установ у галузі освіти. Йшлося про інноваційні освітні тренди сьогодення (психолого-педагогічні, управлінські пошукові проекти та експерименти).
Перед учасниками семінару виступили, насамперед, господарі. Проректор ПВНЗ «Інститут Тутковського», Лівенцева Г.А. та кандидат геолого-мінеральних наук, доцент КНУ імені Тараса Шевченка, викладач «Основ геології» Крочак М.Д. ознайомили учасників заходу з проектом «Надра земні, надра духовні». Лейтмотивом виступів став заклик вивчати природничі науки справді через живе спілкування з природою, а не в класних кабінетах.
Начальник відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, професор Пушкарьова Т.О. наголосила на необхідності залучення педагогічних працівників до інноваційної діяльності, так як в противному випадку школа не матиме розвитку, а отже, не буде конкурентоспроможною. На її погляд, найголовнішими завданнями впровадження будь-яких сучасних інновацій в освітній простір повинно бути формування в учасників навчально-виховного процесу людської гідності, уміння співпрацювати та бажання діяти.
Далі з новими тенденціями використання ІКТ познайомили учасників заходу представники «Центру нової освіти». Досить цікавими були повідомлення про можливості різноманітних ґаджетів та їх використання на уроках у розвинених країнах, зокрема в Японії.
Темою виступу кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника Інституту педагогіки НАПН України Гораш К.В. була: «Педагогічна прогностика у системі підвищення науково-методичної підготовки вчителів в умовах інноваційних змін загальної середньої освіти». Вона розповіла про можливості Інституту педагогіки у наданні послуг навчальним закладам, управлінню освіти та науково-методичному центру щодо діагностики і прогнозування їх розвитку, професійного розвитку керівників шкіл, педагогічних працівників, педагогічних колективів, усього освітнього середовища району.
Продовженням цього виступу стало повідомлення директора науково-методичного центру Глушаниці О.В. про те, що із серпня 2016 року на базі науково-методичного центру Оболонського району розпочався інноваційний проект «Районний методичний ресурсно-сервісний центр як новий формат методичної служби в умовах трансформацій освітнього простору України», і в рамках його провадження дослідження Інституту педагогіки із зазначеного питання стануть необхідними.
Останнім виступом був виступ заступника директора СШ № 194 «Перспектива» Пархоменко Н.Є. . Вона брала участь в розробці нової програми для початкової школи, тому учасники секції почули про зміни у ній, проблеми і переваги її введення в навчальний процес початкової школи з перших вуст.
По закінченні секції заступники директорів щиро подякували господарям та організаторам заходу за надзвичайно потрібну і актуальну інформацію, отриману ними, і висловили бажання співпрацювати з представниками наукових установ і надалі.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |