В Україні починається нова хвиля захворюваності на СOVID-19
У Національній академії наук України спрогнозували розвиток епідемії COVID-19 в нашій країні до кінця січня.
Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР тестів (майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня) означає, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності. Про це повідомили у Робочій групі з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні НАН України.
Україна, загалом, слідує тенденціям країн східної Європи (Чехія, Румунія, Болгарія) з невеликою затримкою в часі. Так як початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних, то зараз важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії. Згідно даних про заразність штаму «Омікрон» та епідемічних тенденцій низки країн світу, можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул та сезонність також можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії.
Летальність від вірусу зросла до 3,2-3,3% для дат 4-5-тижневої давнини. Таке зростання відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу. У останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років, що, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень.
Також науковці зазначають, що вакцини надають високий захист проти госпіталізації, рівень якого досі не зазнав можливого зниження на тлі поширення штаму «Омікрон», судячи із даних країн світу. Високий рівень ефективності вакцин залишається в усіх вікових категоріях.
За позаминулу добу позитивний тест на СOVID-19 отримали 1192 киянина, серед яких 57 дітей. Померли 12 людей.
vechirniy.kyiv.ua