В Оболонському районі відбулась інформаційно-просвітницька акція «Стоп насильство»
04 грудня 2020 року служба у справах дітей та сім'ї Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації спільно з Оболонським управлінням поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві та Центром соціальних служб для дітей сім'ї та молоді Оболонського району провели інформаційно-просвітницьку акцію «Стоп насильство» у сквері біля Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації. Захід відбувся в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства».
Акція проходить з метою інформування про органи та установи, які надають допомогу особам, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі та підвищення правової обізнаності мешканців, щодо актуальних проблем пов’язаних з домашнім насильством та насильством за ознакою статі.
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників та неприпустимість їх проявів у будь якій формі.
Повідомляємо, що в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 установи та заклади, що надають послуги екстрено (кризово) особам, які постраждали від домашнього насильства, працюють у робочому режимі та забезпечують надання соціальних послуг постраждалим особам з обов’язковим дотриманням правил карантину.
На базі Урядового контактного центру працює цілодобовий сервіс доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.
На «гарячій» лінії:
- надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства;
- надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.
Оператор кол-центру не просто фіксує звернення чи переадресовує його до відповідних компетентних відомств, а й в онлайн-режимі може надавати психологічну допомогу потерпілим від насильства. Тобто у разі потреби людина отримає практичну інформацію, що робити і куди звертатись при виявленні загрози чи проблеми.
Також Ви можете зателефонувати на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами: 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 ( з мобільного) безкоштовно, цілодобово.
Не зволікайте, робіть впевнений крок до позитивних змін.
Вихід Є з будь якої ситуації!
За інформацією служби у справах дітей та сім'ї