На початку 2017 року водопостачання з бюветного комплексу за вищевказаною адресою припинено. Комісійне обстеження встановило, що свердловина великої продуктивності, яка є джерелом водопостачання цього об᾽єкта, запущена в експлуатацію ще у 1999 році, тому вода не відповідає вимогам якості за всіма державними санітарними нормами.
Свердловина знаходиться на відстані близько 120 м від водорозподільних колонок. Унаслідок такої значної відстані, корозії сталевих труб, імпульсного режиму роботи під час транспортування якість питної води погіршується і стає непридатною для вживання. А встановлення системи доочищення води неможливо. Тому відновлення водопостачання з бюветного комплексу можливе лише за умови будівництва нової артезіанської свердловини малої продуктивності.
Будуватимуть нову артезіанську свердловину з дотриманням вимог земельного і водного законодавства, законодавства про надра та Порядку будівництва та експлуатації бюветів, що входять до складу нецентралізованих систем постачання питної води.
Остаточна вартість робіт стане відома після розробки проектно-кошторисної документації та проходження державної експертизи. Фінансування проектних робіт триватиме в рамках Програми економічного і соціального розвитку Києва на цей і наступні роки.
Нагадаємо, що протягом 2017 року вже збудовано 4 артезіанські свердловини та 1 новий бюветний комплекс. У планах на наступний рік будівництво 10 нових артезіанських свердловин та 40 капітальних ремонтів бюветних комплексів. Усього на балансі спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» знаходяться 194 бюветні комплекси. Через потребу будівництва нових артезіанських свердловин у столиці не працює 31 бювет. Роботу непрацюючих бюветів буде відновлено вже протягом наступних років.
kyivcity.gov.ua