В Оболонській РДА проведено семінар-нараду з нагоди Всесвітнього дня охорони праці
21 квітня 2016 року в Оболонській районній в місті Києві державній адміністрації проведено семінар-нараду з нагоди Всесвітнього дня охорони праці на тему: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».
В роботі семінару взяли участь представники Київської міської державної адміністрації, Лівобережного відділу УВД ФССНВ України у м.Києві, Печерської районної в місті Києві державної адміністрації та науково-виробничого журналу «Охорона праці».
Дана тема є актуальною як ніколи, тому, що одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.
Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.
Природа стресу – це унікальна реакція організму на небезпеку і у кожної людини ступінь такої реакції – різна. Звідси і таке поняття як стресостійкість. За оптимальних умов працівник має володіти здатністю справлятися із стресовими факторами, правильно організовувати свою поведінку в складних ситуаціях соціальної взаємодії, безконфліктно вирішувати проблеми у відносинах з іншими людьми, тобто володіти конфліктостійкістю, основним елементом якої є стресостійкість. Стресостійкість буде забезпечувати високу ефективність діяльності й сприятиме збереженню здоров'я людини, якщо вона буде креативно мислити у вирішенні своїх проблем. Більшість стресових ситуацій з фізичної області переростають, як сніжний ком в психологічну область. Стресів взагалі уникнути не можна в принципі. Це автоматична реакція організму на важкі або несприятливі ситуації.
Найбільш наближеними до поняття стресу є такі психофізіологічні причини як низька нервово-психічна стійкість та незадовільний психологічний клімат у колективі.
За результатами аналізу виробничого травматизму протягом 2012-2015 років через низьку нервово-психічну стійкість потерпілих сталося 8 нещасних випадків на виробництві, що становило 0,1% від загальної кількості нещасних випадків на виробництві з психофізіологічних причин.
Через незадовільний психологічний клімат у колективі сталося 5 нещасних випадків на виробництві, що склало відповідно 0,1% від загальної кількості нещасних випадків на виробництві з психофізіологічних причин.
У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльноcті враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства.
Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, Організаційний комітет звертається роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.
Також необхідно відмітити, відповідно до результатів проведення Тижня охорони праці в 2015 році та за сумлінну працю, високий професіоналізм в роботі, було відзначено Подякою Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської рада (Київської міської державної адміністрації) завідувача сектору охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА та інженера з охорони праці Київської міської дитячої клінічної лікарні №1, а Подякою Голови Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації інженера з охорони праці КНП «Консультативно-діагностичного центру Оболонського району» та Листами подяками колективи науково-виробничого журналу «Охорона праці» та щомісячного спеціалізованого журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці».