В Оболонській РДА відулося засідання Координаційної ради з питань запобігання домашньому насильству
В Оболонській РДА відулося засідання Координаційної ради з питань запобігання домашньому насильству
Опубліковано 21 серпня 2024 року о 12:00
фото
Управлінням соціального захисту населення 20.08.2024 було проведено засідання Координаційної ради з питань запобігання домашньому насильству/насильству за ознакою статі, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.
Суб’єкти взаємодії, Управління соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Оболонське управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, Служба у справах дітей та сім’ї Оболонського району міста Києва та Центр соціальних служб Оболонського району міста Києва проінформували членів комісії про проведену роботу за період з 01.01.2024 по 01.07.2024 роки.
В засіданні взяла участь завідувачка сектору сімейної політики Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Гонтаренко Олена Василівна, яка проінформувала про реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в місті Києві.
Актуальність вищезазначеної проблематики підтверджується кількісною статистикою щодо молоді, зокрема дітей, які потрапили в ситуацію різної форми експлуатації. Сьогодні, в умовах збройної агресії РФ проти України, з тимчасово окупованих територій до РФ примусово вивозять українців яких окупанти експлуатують у своїх цілях. Не завжди люди можуть опиратися незаконним вимогам загарбників. Росіяни експлуатують жінок та чоловіків, погрожуючи їм або їхнім родичам.
Люди які були звільнені з полону розповідають про незаконне позбавлення волі, трудову експлуатацію, примус до різних дій через залякування, побиття і погрози від російських військових та окупаційної влади. Найбільш уразливому становищі перебувають ті, хто опинились на окупованих територіях. Оскільки вони можуть бути використані у збройному конфлікті, піддані трудовій та іншим видам експлуатації.
В Оболонському районі за рішенням Національної соціальної сервісної служби України 10 особам було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, ще 7 осіб звернулись з заявою для встановлення статусу. Цей статус надає їм змогу безоплатно отримати медичну, психологічну, соціальну, правову та інші види необхідної допомоги. Також отримати одноразову грошову допомогу, гарантовану у нашій країні для осіб такої категорії.
Треба пам’ятати: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. Жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також діти.