Українці поділяться історіями своїх родин про Голодомор
Держмистецтв запускає онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду»
Цього року в Україні 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років. Для того, аби зібрати якомога більше сімейних історій Держмистецтв запускає онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду». І таким чином вшанувати пам’ять жертв трагедії, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.
Протягом місяця до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цьогоріч припадає на 25 листопада, Держмистецтв на своїх сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram публікуватиме історії-оповіді, записані зі слів родичів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років, та закликає українців долучатися власними дописами та розповідати про свідчення їхніх рідних, які пережили ті страшні події.
«У когось родичі боялись переповідати страшні історії, у когось говорили коротко, натяками, або описували лише якийсь один епізод, що їм запам’ятався, однак всі ці історії важливі. Важливі не лише для окремо взятої української родини, а й для нашої країни загалом, бо вони як пазли складають велику картину всезагального та всенародного лиха, яке огорнуло наші землі в 1932-1933 роках», — зазначають у Держмистецтв.
Щоб долучитись до проєкту потрібно опублікувати на власних сторінках у Facebook чи Instagram родинну історію про геноцид, який переживали рідні, та додати хештег #Голодомор_Історії_роду і позначити Держмистецтв у своїх дописах.
Першу історію, записану Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти зі слів Ніни Білецької, онуки Наталії Матушевич, яка пережила Голодомор, можна прочитати на сторінках агентства у Facebook: https://www.facebook.com/StateArtsAgency та Instagram https://www.instagram.com/state_arts_agency
Також можна надіслати власну родинну історію, пов’язану з Голодомором, додавши світлини родичів, на наш e-mail: [email protected].
Читайте також: Уряд Канади виділить кошти для добудови другої черги Музею Голодомору
Вечірній Київ