Україна виконала 81% зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС
Опубліковано 10 квітня 2025 року о 08:30
фото


За 2014-2024 роки Україна виконала 81% всіх зобовʼязань за Угодою про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Про це свідчить Звіт про виконання Угоди про асоціацію за 2024 рік, підготовлений Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України.
В 11 з 24 сфер Угоди про асоціацію рівень виконання зобов’язань сягнув понад 90%, а саме: інтелектуальна власність – 98%, освіта навчання та молодь – 97%, статистика та обмін інформацією – 96%, гуманітарна політика – 94%, юстиція, свобода, безпека, права людини – 93%, державні закупівлі – 92%, політичний діалог, національна безпека та оборона – 91%, підприємництво – 91%, митні питання – 91%, оподаткування – 90%, управління державними фінансами – 90%.
У 2024 році абсолютним лідером з виконання зобов’язань у межах Угоди про асоціацію стала митна сфера, приріст у якій протягом року становив 30% і досяг 91% загалом. На другому місці – громадське здоров’я: приріст 10% і загальний рівень 88%. На третьому місці – фінансовий сектор: 6% і 74% відповідно.
За 2014-2024 роки головні виконавці зобовʼязань згідно з Угодою продемонстрували такі показники: Кабінет Міністрів України – 79% заходів виконано; Верховна Рада України виконала 74% заходів, інші органи державної влади – 62% заходів.
«Наш рух до членства в ЄС є всеохоплюючим та багаторівневим процесом. Так, триває скринінг українського законодавства відповідності праву ЄС, спільно з Єврокомісією завершено скринінг по трьом Кластерам з шести. Також ухвалено план заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Пакеті розширення ЄС 2024. Паралельно Україна продовжує реалізацію зобов’язань за Угодою про асоціацію, яка є одним із ключових дороговказів на шляху інтеграції до внутрішнього ринку ЄС, – коментує документ Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції Ольга Стефанішина. – Вдячна за злагоджену командну роботу всіх залучених – міністерств, Парламенту, інших органів влади – у просуванні вперед, зокрема й у створенні цього звіту».