Учні гімназії-інтернату №299 взяли участь у траурній ході «Дорогою смерті» присвяченій 73 річниці трагедії у Бабиному Яру.
Учні, вчителі, батьки на чолі з директором гімназії-інтернату №299 Гільгуром Х.М. взяли участь у траурній ході «Дорогою смерті» та Мітингу-реквієму біля пам'ятника «Мінора», присвяченим 73 річниці трагедії у Бабиному Яру.
Бабин Яр - це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні.
За даними айнзацгрупи "Ц" (спеціального загону німецької поліції, СД і СС) зазначалося, що протягом 29 і 30 вересня було вбито 33771 особу єврейської національності (і ця кількість розстріляних не включає дітей до трьох років, яких теж розстрілювали впродовж цих двох днів, але не рахували). Одночасно з «вирішенням єврейського питання» в Києві так само вчинили і з циганами (ромами), знищивши тільки в перші дні масових розстрілів п'ять циганських таборів. В яру знищували в'язнів розташованого неподалік Сирецького концтабору, заручників, засуджених до смерті підпільників та українських патріотів. Загалом за період окупації за різними оцінками тут було знищено від 70 до 200 тисяч людей.
За традицією траурна хода починається від вулиці Мельникова і прямує тим маршрутом, яким 29 вересня 1941 року євреї Києва йшли на смерть.
На мітингу виступили Посол Німеччини д-р Крістоф Вайль, Посол США пан Джеффрі Р. Пайєтт, Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні пан Еліав Бєлоцерковські та інші почесні гості.
Учні гімназії-інтернату №299 підготували літературну композицію «Відлуння Бабиного Яру» з творів українських поетів (П.Тичина «Єврейському народові», М.Рильський «Єврейському народу», М.Бажан «Яр», Д.Паламарчук «Видіння Бабиного Яру», Д.Павличко «Бабин Яр. Реквієм», М.Тарнавська «В житті моєму теж був Бабин Яр» та інших) та поклали квіти до пам'ятника «Мінора», до пам'ятника, присвяченого дітям, загиблим у Бабиному Яру, а також до пам'ятника героя України - підпільниці Тетяни Маркус.
ruo-obolon.kiev.ua
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |