У столиці затверджено Програму контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами
Депутати Київської міської ради затвердили міську цільову Програму контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки, розробником якої виступив Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища. Про це повідомили у профільному Департаменті.
«Програма визначає основні засади гуманного утримання та поводження із тваринами у місті, а також правові, економічні та організаційні засади діяльності у сфері утримання та поводження з тваринами. Програма спрямована на формування в екосистемі Києва повноцінного та комфортного співіснування людей та тварин, утримання та поводження з тваринами відповідно до законодавства України», – прокоментував директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук.
Метою Програми є:
- удосконалення системи контролю за виконанням правил утримання домашніх тварин та їх чисельністю у м. Києві;
- зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами;
- впровадження концепції «Культурний вигул тварин в місті»;
- створення комфортних і таких, що виключають жорстокість, умов для гуманного співіснування людей та тварин в екосистемі міста;
- підвищення відповідальності власників домашніх тварин;
- зниження соціальної напруги і рівня конфліктогенності у суспільстві;
- формування в суспільній свідомості киян гуманного ставлення до живих істот і до життя як цінності.
За результатами досліджень фонду Naturewatch Foundation, у червні 2016 року кількість домашніх тварин у м. Києві – понад 400 000 голів. Популяція безпритульних собак в обраних секторах становила близько 2 600. У порівнянні з 2011 роком, кількість безпритульних собак становила 30 000, що говорить про успішність Програми та істотне зменшення популяції безпритульних тварин у Києві.
Крім того, Програма передбачає будівництво надсучасного Центру захисту тварин. За словами Андрія Фіщука, основні напрями нового Центру – це лікування, стерилізація та адаптація тварин для подальшого їх прилаштування до нових хазяїв.
Таким чином, Програма наблизить Київ до європейських цінностей шанобливого ставлення до тварин, адже це є важливим критерієм розвитку громадянського суспільства.
kievcity.gov.ua