Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У столиці почастішали випадки отруєння грибами

Опубліковано 09 жовтня 2023 року о 08:05

У столиці почастішали випадки отруєння грибами. І хоча наразі кияни значно зменшили свої походи на «тихе полювання», до лікарень із гострим отруєнням грибами продовжують звертатися пацієнти. Про це інформує Департамент охорони здоров’я КМДА.

Так, за результатами минулих вихідних у токсикологічному відділенні Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги перебуває три особи. Тож зважаючи на актуальність проблеми, медики закликають киян ставитися до споживання грибів украй відповідально і нагадують: симптоми, притаманні таким отруєнням, можуть бути дуже різними.

Зокрема, найбільш отруйними є токсини мухоморів білого і смердючого, блідої поганки, сморжів і деяких інших грибів. Особлива їхня небезпека в тому, що після потрапляння до шлунку вони можуть ніяк себе не проявляти до трьох діб. Сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, нудота, запаморочення розпочнуться тоді, коли токсини вже досягнуть головного мозку. Тож і лікування через втрату часу буде більш складним.

А ось після вживання неякісних страв із сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків – нудота, блювання, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла дадуться взнаки вже впродовж години. Такі отруєння не часто бувають летальними та все одно можуть мати серйозні наслідки для здоров’я.

Галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності – результат отруйної дії червоних мухоморів тощо. Вони «б’ють» по нервовій системі, а перші симптоми з’являються за годину-дві після трапези.

Лікарі наголошують, що після будь-якого вживання грибів необхідно уважно дослуховуватися до свого організму. Відчули симптоми, подібні до тих, що описані – слід негайно звернутися до лікаря! Чим раніше буде надано медичну допомогу, тим менше шкоди завдадуть токсини.

Долікарняною допомогою може бути промивання шлунку (випити 5-6 склянок кип’яченої води та викликати блювоту), прийняття сорбентів, очисна клізма, вживання великої кількості рідини (зокрема злегка підсоленої води, яка відновить водно-сольовий баланс).

У жодному разі не пригощайте грибами дітей! На них отрута подіє потужніше, ніж на дорослого. Тим більш, що їстівні гриби – важка їжа для дитячого шлунку.

Важливо! Отруйні гриби – це не єдина небезпека, яка ховається в лісах під час війни. У Києві через мінну небезпеку продовжує діяти заборона на відвідування лісів – як пішки, так і на транспортних засобах. Пам’ятайте правила мінної безпеки та в жодному разі не заходьте на території, відвідування яких заборонено. Фахівці ДСНС закликають бути обережними та нагадують основні правила в разі виявлення підозрілого предмета.

  1. У жодному разі не намагайтеся доторкнутися, пересунути, підняти або знешкодити підозрілий предмет.
  2. Відійдіть на безпечну відстань. Тримайте дистанцію від підозрілого предмета не менше 100 метрів.
  3. Позначте місце, де знаходиться підозрілий предмет. Для цього можна використати палиці, предмети одягу, каміння тощо.
  4. Попередьте про знахідку інших людей поруч. Відведіть їх та відійдіть самі на безпечну відстань.
  5. Поінформуйте про знахідку. Офіційні канали повідомлень: екстрені номери 101 – ДСНС і 102 – поліція.

КМДА


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux