У рамках програми «Електронна столиця» у Києві встановили понад 3700 відеокамер
25 травня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати заслухали звіт директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про виконання комплексної цільової програми «Електронна столиця» та використання бюджетних коштів на реалізацію цієї програми. Про це повідомляє прес-служба Київради.
За даними відповідного Департаменту, минулого року для реалізації програми «Електронна столиця» було заплановано майже 154 млн гривень, з яких витрачено 129 млн гривень. Процент освоєння 84,2%, економія – 2,9 млн гривень. Не освоєно більше 21,4 млн гривень.
“Фактична реалізація програми та заходів фактично була розпочата у другому півріччі. Це було пов’язано з тим, що тільки тоді ми отримали фінансування і тендерні процедури відбувались за електронною системою «Прозорро». Маємо гарне досягнення — у минулому році ми побудували міський дата-центр на Дегтярівській, 37, на якому розміщені інформаційні ресурси і в подальшому будуть акумулюватись усі інформаційні системи, які функціонують в Києві”, - зазначив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров.
У рамках програми було створено ядро системи відео спостереження. Зокрема, було встановлено 3 763 камери на об’єктах соціально-культурного побуту. Це дитячі садки, школи, лікарні, бібліотеки, театри; на мостах та центральній частині міста.
“Створена також система оповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Уже зараз мешканці можуть підписатись та оперативно утримувати всю інформацію на електронну пошту та за допомогою SMS про надзвичайні ситуації. Заключені договори з операторами мобільного зв’язку”, - повідомив Юрій Назаров.
За його словами, досі у Києві не було єдиного реєстру мешканців, які зареєстровані у місті. Наразі його розроблено і запущено, таким чином спрощено процедуру реєстрації містян. Її вдалося скоротити з одного місяця до 5-10 хвилин. Окрім того, місто поступово відмовляється від програмних продуктів країни-агресора.
“Уже у минулому році ми зрозуміли, які загрози веде діяльність КМДА при впровадженні російських програмних продуктів. Уже тоді почали перехід на вітчизняний програмний продукт і зараз ми впровадили систему у 10 керуючих компаніях, у КП “ГІОЦ”, Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій та Департаменті фінансово аудиту та контролю”, - наголосив Юрій Назаров.
Також Департамент створив систему консолідації фінансової звітності. І наразі можна дуже швидко зібрати усю фінансову звітність комунальних підприємств.