У кожному район столиці запрацювали мобільні групи з питань протиепідемічних заходів
Мобільні моніторингові групи, до яких входять представники головного управління Держсанепідслужби у м. Києві та структурних підрозділів РДА з питань торгівлі, промисловості, відтепер діють у кожному районі. Їх головне завдання – надати максимально вичерпну інформацію про протиепідемічні заходи, організацію роботи в колективах на період поширення грипу та ГРВІ. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інспектуючи столичний комунальний ринок.
На думку Петра Пантелеєва, жоден керівник не зацікавлений у тому, щоб хворіли його співробітники, тому за результатами перших днів роботи не виявлено опору з боку підприємств чи недопущення у приміщення.
«Представники мобільних груп зараз обходять підприємства та організації незалежно від форми власності. Але особливу увагу ми приділяємо найбільш численним колективам, місцям з інтенсивним потоком людей. Адже грип легко передається повітряно-крапельним шляхом. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів», – зазначив Петро Пантелеєв.
Він наголосив, що представники мобільних груп вручають керівникам підприємств та установ інформаційні довідки, здійснюють моніторинг уже проведених заходів.
«Ми не можемо примусити людей дбати про власне здоров’я, але ми можемо підказати, проконсультувати, простежити за правильністю профілактичних заходів. Наприклад, на підприємствах необхідно проводити вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів. Температура в кімнатах має бути не нижче 18 градусів. Обов’язковим є наскрізне провітрювання. У жодному разі не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання, виділити приміщення для тимчасової ізоляції осіб з ознаками захворювання, обмежити масові заходи в закритих приміщеннях підприємств, установ та організацій», – сказав Петро Пантелеєв.
Також він наголосив, що керівникам підприємств, установ та організацій Києва надано відповідні рекомендації для підлеглих, серед яких:
- уникати скупчення людей для зменшення вірогідності контактів із хворими;
- користуватися одноразовими масками при необхідності, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
- хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, які не захищені масками. Маска ефективна тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Її потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними медичними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними;
- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях;
- дотримуватися гігієни рук – необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;
- дотримуватися респіраторної гігієни – користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті;
- прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання за допомогою одноразових серветок. Якщо прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;
- залишатися вдома при перших ознаках хвороби. У цьому випадку необхідно обов’язково звернутися до лікаря, викликавши його додому, і в жодному разі не ходити до лікувально-профілактичного закладу самостійно.
kievcity.gov.ua