У КМДА назвали найкращий спосіб боротьби з домашнім насильством
У столиці пройшов тематичний семінар, присвячений цій проблемі.
У Києві пройшов тематичний семінар, учасники якого обговорили механізми запобігання та протидії домашньому насильству.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, співголова МФО «Київ — за рівні можливості» Алла Шлапак, проблема домашнього насилля — це надзвичайно серйозний виклик для нашого суспільства, оскільки за статистичними даними кожна третя родина страждає від насильства.
«Протидія насиллю повинна бути не формальною, а дієвою задля того, щоб гарантувати безпеку людей. За даними минулого року, орієнтовно три мільйони дітей стали жертвами або свідками насильства. Цьогоріч ці цифри в рази збільшились, оскільки у нашій країні триває війна, і насильство заполонило державу. Водночас проблема домашнього насильства нікуди не зникла, і необхідно з нею боротись. Не можна мовчати та терпіти домашніх тиранів. Найефективніший механізм боротьби з насильством — це публічність і розголос. Наразі перед законодавцями та міською владою стоїть ряд завдань, виконання яких направлені на створення дієвих механізмів протидії та боротьби з домашнім насильством», — зазначила Алла Шлапак.
Депутатка закликала мешканців не залишатись осторонь і байдужими до чужої біди та надати допомогу або поділитись важливою інформацією з тими, кому вона здатна врятувати життя і гідність.
У Києві працює Центр протидії та запобігання насильству (вул. Ю. Іллєнка, 20):
- «телефон довіри» 15-00 зі стаціонарного або (044) 272-15-00 із мобільного;
- фахівці центру надають очні та онлайн-консультації у Skype (dovira1500);
- також за потреби центр надає прихисток у притулках та кімнатах кризового реагування.
Нагадаємо, у МВС створили мобільний застосунок для реагування на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства.
vechirniy.kyiv.ua