Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У Києві активісти організували Школу рівних можливостей для людей з особливими потребами

Опубліковано 08 грудня 2016 року о 09:16

У Києві активісти організували Школу рівних можливостей для людей з особливими потребами

6 грудня до Міжнародного Дня людей з інвалідністю у приміщенні центрального апарату ВГО «Українське товариство глухих» відбувся інформаційно-просвітницький захід «Школа рівних можливостей» для людей з особливими потребами.

«Як термомодернізувати будинок? Навіщо створювати ОСББ? Як бути енергоощадними? Як захистити свої трудові права? Як попередити насильство в сім’ї?», – основні запитання, які детально розкрили експерти під час зустрічі.

Олена Маньківська, заступник начальника відділу правової інформації та консультацій Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, наголосила, що люди з особливими потребами мають право на безоплатну вторинну юридичну допомогу.

«Після звернення до спеціалізованих установ, якою власне є Четвертий київський місцевий центр, особам з інвалідністю за рахунок державних коштів надається адвокат (але за умови, що особа є малозабезпеченою). Він представлятиме її інтереси у суді. Якщо необхідно проконсультуватись та отримати фахове роз’яснення певних суперечностей та способи їх вирішення – звертайтеся до центру і ми обов’язково допоможемо розібратись із законом», – зауважила правозахисниця.

Нагадаємо, що Четвертий київський центр надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Київ, вул. Кривоноса, 2А, 9 поверх, каб. 900. Кожен вівторок люди з вадами слуху можуть безперешкодно спілкуватися з правниками через спеціаліста з жестового перекладу.

Про ОСББ як механізм залучення коштів на термомодернізацію будинків розповіла Аліна Брезіцька, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА. Вона розпочала із пояснень, що таке термомодернізація. «Це проведений ряд заходів: утеплення стін, підвалів та горищ, ущільнення або заміна вікон на енергоефективні, встановлення індивідуального теплового пункту та теплоізоляція комунікацій для збереження тепла в будинку. Вони дозволять споживати будинку менше тепла, а мешканцям економити на опаленні», – розповіла Аліна Брезіцька.

Представниця ОПОРИ надала доступну інструкцію, як скористатися державними і місцевими програмами залучення коштів: «Існує державна програма «теплі кредити», що дозволяє компенсувати частину вартості приладів обліку та енергоефективних матеріалів. Перелік інструментів термомодернізації, на які можна взяти кредит, є на сайті Державного агентства з енергоефективності http://saee.gov.ua/.» Також представниця ОПОРИ розповіла, що функціонує ще й місцева програма співфінансування усієї вартості запланованої термомодернізації багатоквартирного будинку. За цією програмою 70% суми сплачується з бюджету міста Києва, а 30% – компенсують співвласники будинку.

На завершення Аліна Брезіцька запропонувала присутнім прості поради з енергоощадності – як економити на комунальних послугах вдома.

«Аби покращити рівень життя, ми маємо провести заходи, які допоможуть зберегти тепло в будинку. Окрім того, потрібно пам’ятати, що ми маємо бути ще й ощадливими і споживати менше ресурсів, при цьому не втрачаючи якість отримуваних послуг. Найпростіше, що можна зробити вже сьогодні, – замінити лампочки на світлодіодні або люмінесцентні, купувати прилади найвищого класу енергоефективності А+ та А++, правильно розмістити побутову техніку, не перезавантажувати пральну машину, закривати кран, приймати душ замість ванни. Таким чином вдасться скоротити суми у платіжках вдвічі», – переконана представниця ОПОРИ.

«Попередження та протидія насильства в сім’ї» – тема доповіді Анни Саєнко, юриста ГО «Центр Ла Стада – Україна». Експерт детально розповіла, що таке насильство, які бувають його види, куди звертатися у разі виникнення подібних проблем.

Георгій Сандул, юрист ГО «Трудові ініціативи», говорив про національні практики охорони та захисту трудових прав. Присутні заслухали актуальну інформацію про трудові права людей з особливими потребами. Наприклад, законом не передбачений випробувальний термін для працівника з інвалідністю, за приписами лікаря можна вимагати скорочення робочого дня тощо. Також пан Георгій нагадав, що усі підприємства мають наймати обов’язкові 4% людей з інвалідністю від загальної кількості працюючих.

Жестовий переклад здійснювала Леся Шинкаренко – фахівець центрального апарату ВГО «Українське товариство глухих».

Захід організований Четвертим київським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги до Міжнародного Дня людей з інвалідністю. Партнери заходу: ВГО «Центр Ла Страда Україна», ВГО «Громадянська мережа ОПОРА», ГО «Трудові ініціативи».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux