Триває Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?"
За ініціативою першої леді Олени Зеленської створено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?».
Місія проєкту – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців.
Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле.
Комунікаційні майданчики Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»:
Спеціальна сторінка – http://howareu.com
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України.
Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Розбудова якісної системи послуг у сфері психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки
Не можна відчувати себе комфортно там, де стільки жахіття і болі. Де гинуть мирні люди під ворожими обстрілами, де стрічка новин повна трагічних подій, щодня додаються нові прізвища у списки загиблих чи зниклих безвісті. А ми живемо так вже другий рік.
Навіть якщо ззовні ми спокійні або навіть усміхнені, це не означає, що у нас все добре. Це означає, що ми тримаємося, але всі без виключення потребуємо підтримки. Часто – фахової. І головний пріоритет для держави – таку підтримку забезпечити.
Подальшій розбудові якісної системи послуг у сфері психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки було присвячене засідання Міжвідомчої координаційної Ради з питань охорони психічного здоров’я під головуванням премʼєр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської.
Кожне міністерство зробить все можливе за своїм «напрямом»:
МОЗ – забезпечить, серед іншого, доступність послуги з відновлення психічного здоров’я через сімейних лікарів;
Міністерство оборони України – створить спеціальні центри для відновлення психічного здоров’я військових та їхніх сімей;
Мінветеранів – розробить застосунок, який допоможе ветеранам інтегруватися у мирне життя;
Міністерство соціальної політики України – створить Центри життєстійкості, які надаватимуть психосоціальну підтримку;
Міністерство освіти і науки України – трансформуватиме психологічну службу в системі освіти, щоб ментальний добробут 700 учнів не лягав на плечі одного шкільного психолога;
МВС України – створить алгоритм надання кризової психологічної допомоги та супроводу людей у надзвичайних ситуаціях, який діятиме не лише під час події, але й згодом;
Міністерство молоді та спорту України – через платформу СпівДія надаватиме психологічну підтримку дорослим, дітям і підліткам.
Ми точно знаємо, що Україна переможе. Тому що впевнені, що, обʼєднавшись, українці здатні творити дива. Тому так само знаємо, що зможемо вирішити і це надзвичайно важливе питання, адже вже обʼєднали зусилля і почали працювати!
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України