Тарас Григорович Шевченко та музика
10 лютого 2014 року в Дитячій музичній школі № 37 (просп. Оболонський, 2-Б) відбувся конкурс учнівських рефератів на тему «Т.Г.Шевченко і музика», присвячений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря.
Конкурс проводився з метою зацікавленості учнів до вивчення музичної літератури, розширення знань учнів про життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка, про те, яке місце посідала в житті поета музика, особливо народна пісня, яке значення мала вона для творчості Кобзаря.
Учнями висвітлювались теми, пов’язані з творчістю українських композиторів, які звертались до мистецької спадщини Т. Шевченка. В Україні неможливо знайти композитора, який би не звертався до поезії Кобзаря. Та найглибшим і най ґрунтовнішим інтерпретатором творів поета в музиці, безумовно, є Микола Лисенко. Це дивовижний випадок, коли композитор звертався до поезії одного автора протягом усього свого життя. Його цикл, який називається «Музика до «Кобзаря», містить 87 творів різних жанрів і форм. На слова Тараса Шевченка Лисенко створив 56 романсів, 19 хорів, 9 вокальних ансамблів і 3 кантати.
В конкурсі прийняли участь 25 учнів музичного відділення школи. За рішенням журі I місце посіла - Кущева Ганна , II - Федорова Олександра, III - Мушкет Костянтин.
Роботи юних музикантів прикрасили тематичний шевченківський куточок, оформлений у класі музично-теоретичних дисциплін Дитячої музичної школи № 37.
Творчість Т.Г.Шевченка всією своєю суттю скерована у майбутнє. Кожне покоління звертається до неї, як до однієї з великих і цінних національних традицій, вона знаходить відгук у серці кожного українця, прищеплює любов і повагу до рідної мови, до рідного краю та української пісні.
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Т. Г.Шевченко