Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Стан організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій в Оболонському районі

Опубліковано 13 грудня 2016 року о 13:45

 Заклади охорони здоров’я підпорядковані управлінню охорони здоров'я Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації забезпечені не знижувальним запасом лікарських засобів, в тому числі  противірусних препаратів, дезінфекційних, антисептичних  та  засобів індивідуального захисту медперсоналу. З метою оперативного реагування на  тяжкі  прояви  хвороби  в відділеннях невідкладної медичної допомоги та в амбулаторіях  наявні пульсоксиметри. 

 В лікувально-профілактичних закладах району створено резерв препаратів для профілактики та лікування грипу та ГРВІ. Лікувальними установами закуплено 39 упаковок Таміфлю.

Щоденно здійснюється оперативний аналіз епідемічної ситуації в Оболонському районі. В управлінні охорони здоров'я Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації визначено відповідальну особу за надання інформації про захворілих на грип та ГРВІ до Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і до відокремленого підрозділу Оболонського міжрайонного відділу (філії) лабораторних досліджень Державної установи «Київський міський лабораторний центр Держсанепідслужби України».

В закладах охорони здоров’я підпорядкованих управлінню охорони здоров'я Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації забезпечено проведення санітарно-освітньої роботи серед персоналу та пацієнтів. Інформація про впровадження запобіжних заходів для недопущення різкого погіршення епідемічної ситуації щодо грипу розміщена у доступних місцях у кожній філії та амбулаторії та активно висвітлюються в інформаційно-роз'яснювальних матеріалах на веб-сторінці районної адміністрації  та  на сторінці управління охорони здоров’я в фейсбуці.

З метою мінімізації епідемічних ускладнень та захисту населення від захворювань на грип  - в усіх філіях закладів охорони здоров’я підпорядкованих управлінню охорони здоров'я Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації на виробничих нарадах повторно опрацьовано нормативну документацію щодо захисту населення від інфекційних хвороб,  стандарти надання медичної допомоги при грипі та гострих респіраторних інфекціях та забезпечено виконання  плану заходів щодо боротьби з грипом серед населення та запобігання виникненню його пандемії. Забезпечено організацію додаткового навчання медичних працівників, у тому числі лікарів вузьких спеціальностей, з питань клініки, діагностики, лікування та профілактики грипу та ГРВІ, з прийняттям заліків. В разі погіршення епідемічної ситуації буде забезпечено залучення до співпраці молодих медиків, а саме студентів Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у сезоні 2016 – 2017 років в Україні циркулюватимуть три штами грипу:

А/California/7/2009,

A/Hong Kong/4801/2014    та    B/Brisbane/60/2008.

У цьому році на території України очікується новий вид грипу Н3N2. Вперше цей штам з'явився в Гонконгу в 2014 році. Східний грип дуже небезпечний через відсутність до нього імунітету в українців. За інтенсивністю Н3N2 перевершує торішній каліфорнійський вірус Н1N1. Таким чином, кількість хворих на грип в Україні може бути більшою, в порівнянні з епідемією січня-лютого 2016, однак цей штам не призведе до серйозних ускладнень.

 Вірус "Гонконг" в першу чергу вражає людей похилого віку, маленьких дітей і школярів. У групі ризику діти, народжені після 2008 року, організм яких не стикався з даним штамом. Також до епідемії грипу "Гонконг" будуть особливо схильні люди похилого віку від 65 років грипу для цієї групи ризику: бронхіт, пневмонія, серцево-судинні захворювання.

Найбільш дієвим засобом профілактики майбутньої епідемії грипу є вакцинація.  Щеплення потрібно зробити якомога раніше, в зв'язку з тим, що імунітет до вірусу після вакцинації виробляється протягом 2-3 тижнів.

ВООЗ прогнозує штами вірусу, проти яких діятимуть вакцини, після аналізу минулорічної циркуляції. Тому вакцина захищає від усіх актуальних штамі   і  є безпечною та ефективною.

Наразі організовано  проведення    щеплень    мешканцям   міста Києва, незалежно від місця проживання, які виявили бажання щепитись проти грипу в кабінетах щеплень. Щепитися можна дорослим та дітям в філіях КНП «ЦПМСД №1»  Оболонського району по вул. Тимошенка, 14. Профілактичні щеплення можна проводити вакцинами,  які  були  дозволена до застосування у епідемічному сезоні 2016/2017  для  профілактики  грипу.

ВАКСІГРИП Спліт - вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, суспензія для ін’єкцій по 0,25 мл № 1, № 10 або № 20; по 0,5 мл № 1, № 10, № 20 або № 50 в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою; по 5 мл (10 доз) у флаконах № 1 та № 10, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція, заявник Санофі Пастер С.А., Франція;

 - ДжіСі Флю Вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований), суспензія для ін’єкцій у попередньо наповнених шприцах по 0,5 мл та 0,25 мл № 1, № 10, виробництва Грін Крос Корпорейшн, Корея, заявник М.Біотек Лтд, Велика Британія.

 Вакцину можна придбати за власні кошти в аптеці КП "Фармація" №74 та щепитися в філіях центру ПМСД№1 по вул. Тимошенка, 14.

Наявність вакцини в аптеці будуть намагатись забезпечити на весь період проведення профілактичних щеплень.

Станом на 08.12.2016  за власні кошти було щеплено в кабінетах щеплень 63 особи, з них 31 дитина, 31 особа з груп медичного ризику та 1 студент  .  

Також в районі окрім державних поліклінік за власні кошти є можливість провести щеплення від грипу в приватних установах.

З метою попередження виникненню поширення грипу та ГРВІ на території М. Києва, необхідно забезпечити  вакцинацію проти грипу населення м. Києва, а в першу чергу осіб, які належать до груп ризику щодо несприятливих наслідків грипу. Запрошуємо вас звертатись до медичних установ на проведення вакцинації.

Станом на 12.12.2016 за 49 тиждень 2016 року в Оболонському районі захворіло 2483 особи, з них 601 дитина віком від 0-4 років, 1100 дітей віком від 5-14 років, 162 дитини віком від 15-17 років, 212 осіб віком від 18-29 років, 335 осіб від 30-64 років та 73 особи від 65 років та старше. З них на грип захворіло 24 особи.

Питання прийняття рішення про призупинення навчального процесу в школах, в зв’язку зі збільшенням захворюваності на грип на ГРВІ,  не належить до компетенції управління охорони здоров’я Оболонської РДА. Питання своєчасності прийняття організаційних заходів, у т.ч. тимчасового припинення  навчального процесу в навчальних закладах згідно наказу МОЗ України від 06.11.2015 №732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій» - при відсутності 20 і більше відсотків дітей з приводу заповнювання на грип та ГРВІ адміністрація закладу і управління освіти Оболонської РДА приймає рішення щодо призупинення навчального процесу та проведення інших обмежувальних заходів.

 Так як же лікуватись в разі захворювання.

Згідно настанов МОЗ України не рекомендовано для лікування ГРВІ антибіотики та противірусні препарати (крім озельтамівіра (торгова назва: Таміфлю)  та занамівіра (торгова назва: Реленза) згідно рекомендацій лікаря). Імуномодулятори та сиропи від кашлю теж призначаються за показами визначеними лікуючим лікарем. Особливо прискіпливо та уважно використовувати зазначені препарати  в схемах лікування дітей до 4-х років. Також Міністерство охорони здоров’я України не рекомендує приймати антигістамінні препарати, вітаміни та рослинні препарати, тому що їх ефективність під час лікування  не доведена. Також насторога до комбінованих препаратів від застуди у складі яких є одночасно нестероїдні протизапальні + противонабрякові + ангістамінні медикаменти, які можуть полегшити симптоми захворювання у дорослих, але заборонені для використання під час лікування малечі. Тому призначення якісного та доведеного ефективного  лікування під час загострення епідемічної ситуації на ГРЗ та грип має знаходиться під контролем не тільки лікуючого лікаря, а  і  особи, яка керує лікувальною установою.    

 

         Загальні заходи профілактики грипу та інших ГРВІ:

1. Вдягайтеся відповідно до погоди;

 2 . Уникайте переохолодження, протягів, промокання ніг;

 3.  Врегулюйте режим праці та відпочинку, виділяйте достатньо часу на сон;

 4.  До раціону харчування додайте часник, цибулю, відвари калини та смородини;

5. Регулярно проводьте вологе прибирання та провітрювання квартири чи кімнати у якій проживаєте;

6. На практичних заняттях та лекціях користуйтеся марлевою пов’язкою (одноразова марлева пов’язка замінюється через 2 год, багаторазова – прасується кожні 2 год);

7. Старайтеся не приймати гостей і самі не ходіть в гості;

8. Тимчасово не відвідуйте заходи з великим скупченням людей (кінотеатри, дискотеки тощо);

9. Обмежте користування громадським транспортом;

10.Я кщо ви захворіли негайно зверніться до лікаря.

 

Пам’ятайте, що хворий на грип, чи інші ГРВІ перебуваючи на заняттях чи у гуртожитку, за один день можете заразити до 100 своїх колег!

        

 

 

 

  

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux