Стабілізаційні відключення дають змогу запобігти аваріям в енергосекторі столиці
Генерація росте, але мережі поки не здатні передавати увесь обсяг електрики, — YASNO
Пошкоджені після атак потужності ще не вдалось відновити повністю. Фото: ДТЕК
Стабілізаційні відключення дають змогу запобігти аваріям в енергосекторі столиці.
Що відбувається у енергетиці? Сьогодні люди, які були далекими від галузі, а просто споживали електрику, намагаються зрозуміти і нові терміни, і суть самої системи енергопостачання.
Після ракетних обстрілів, які росія цільово спрямувала саме у енергетичний сектор: по трансформаторах, розподільчим станціям, генерації, мережам, українці почали жити в режимі «від світла до світла». Тривалий час саме аварійні вимкнення, які вимушені були робити енергетики, не давали можливості нормально працювати і жити.
Але відновлювальні роботи тривають і вони успішні. Генерація, за словами компаній-постачальниць світла у наші домівки та офіси й на виробництва — зростає.
Топменеджер столичної YASNO Сергій Коваленко повідомив, що ліміти, які НЕК «Укренерго» визначила для Києва — збільшили.
«На завтра Укренерго визначив такі обмеження споживання: Київ — у середньому 1152 МВт, Дніпропетровська обл. — 1422 МВт на час з 6:00 до 24:00», — повідомив він.
Як виявилось, напередодні НЕК визначив для регіонів значно менші обмеження, ніж зазвичай. Найбільш імовірно це пов’язано з тим, що певні обсяги електроенергії неможливо доставити в Одеську область. Тому ця частина розподілилася на інші області.
Кияни та мешканці області звернули увагу, що у неділю, 5 лютого, відбулись зміни — в частині районів столиці та регіону все ж довелось вводити стабілізаційні графіки.
Коваленко підтвердив: Київ не повинен був мати обмежень споживання до 16.00, але вже зранку колегам довелося застосовувати стабілізаційні графіки в частині міста. Чому так сталося?
«Ми вже знаємо, що є обмеження балансові (тобто дефіцит генерації) і мережеві. І дотепер в Києві були і ті, і інші. Якраз сьогодні вдалося закрити генерацію. Але мережі поки що не здатні передавати такі обсяги. Пошкодження після атак ще не вдалося відновити повністю, щоб інфраструктура працювала нормально», — повідомив Сергій Коваленко.
Саме стабілізаційні відключення дали змогу запобігти масштабним аваріям у Києві.
У ніч на 26 січня сили ППО відбили атаку росіян дронами-камікадзе. А вранці окупанти випустили по Україні понад 30 крилатих ракет, половина з яких летіла на Київ. Внаслідок російської атаки були пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури, два з них на Одещині.
"Вечірній Київ"