Спеціалісти говорять про рідкісне природне явище — зимовий паводок. Зокрема це добре видно на Оболонській набережній й у парку «Наталка»
Його спостерігають в басейні Дніпра. Кияни могли пересвідчитися в піднятті рівня води, перебуваючи у зонах відпочинку на Дніпрі у вихідні.

Гідрологи підтверджують, що наразі спостерігається підвищений рівень води в Дніпрі в районі Києва. Він сягає 507 сантиметрів (підвищений для цієї пори року з тенденцією до зростання) над рівнем Балтійського нуля на посту спостереження Центральної геофізичної обсерваторії у Києві.
Нині зимовий паводок спостерігається в басейнах Дніпра, Сожу, Десни, Прип’яті. Це пов’язано з нестабільною гідрологічною ситуацією в січні, коли чергувалися періоди потеплінь та похолодань.
В розпал зими рівень води в річках підвищився ніби під час весняного водопілля. На Десні проходить найбільший зимовий паводок за всі роки спостережень — з 1894 року, рівень води, як для січня, був рекордний.
В Укргідроенерго говорять, що за період експлуатації Київського водосховища високий приток води в січні відмічалася у 2018, а у 1999, дорівнював нинішньому. У Канівському водосховищі — подібне спостерігали у 1981 рік і 2018 роках.
На запитання про наслідки зимового паводку й прогноз весняного водопілля в басейні Дніпра фахівці поки не відповідають.
Проте, вони називають причини виникнення зимового паводку.
«Під час потеплінь температура повітря досягла або перевершила абсолютний максимум січня за період спостережень з 1951 року на всій території країни та похолодань. Також не останню роль часті снігопади й танення снігу, промерзання грунту, відтавання під час відлиг та знову промерзання, значні опади та утворення зажорних явищ, які формуються, як правило, в осінній період або протягом нестійких зим та льодових заторів на фоні зростаючої водності», — пояснюють в Укргідроенерго.
Між тим, на Десні у неділю, у Броварському районі вже втретє за цю зиму утворився льодовий затор. Тому піротехніки знову підривали нагромадження криги, щоб розблокувати рух води та запобігти підтопленню прибережних зон.
В Укргідрометцентрі попереджають, що 13-16 лютого, внаслідок складної льодової ситуації на пригирловій ділянці Десни (Київська обл. Броварський район) знову можливі різкі коливання рівнів води до 0,1-0,6 м за добу утримання затоплення заплави нижче поста Літки.
Не виключена ймовірність початкового затоплення лівого берега заплави біля поста селища Літки при утриманні зажору льоду: І рівень небезпеки -жовтий.
"Вечірній Київ"