Союзники, на засіданні Ради Україна – НАТО, підтверджують своє зобов’язання зміцнювати українську оборону
Союзники, на засіданні Ради Україна – НАТО, підтверджують своє зобов’язання зміцнювати українську оборону
Опубліковано 29 серпня 2024 року о 11:00
фото
У середу, 28 серпня 2024 року, після нещодавніх важких російських повітряних ударів по українському цивільному населенню і інфраструктурі, зібралась на засідання Рада Україна – НАТО. Союзники рішуче засудили невибіркові російські удари і підтвердили своє зобов’язання продовжувати зміцнення української оборони.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який головував на засіданні, сказав: «Україна щодня продовжує перехоплювати російські ракети, рятуючи численні життя. Проте здатність України підтримувати свою оборону вимагає посиленого постачання і більше підтримки. Після останньої російської атаки союзники сьогодні підтвердили, що вони посилюють свою військову допомогу Україні. Ми повинні продовжувати надавати Україні обладнання і боєприпаси, які їй необхідні для самооборони від російського вторгнення. Це надзвичайно важливо для здатності України продовжувати боротьбу».
З початку повномасштабного російського вторгнення члени Альянсу роблять безпрецедентні внески в українську оборону. На саміті НАТО в липні багато членів Альянсу оголосили про те, що вони передаватимуть Україні додаткові стратегічні системи ППО, в тому числі додаткові батареї «Патріот», і союзники домовились, що наступного року вони разом нададуть безпекової допомоги мінімум на 40 мільярдів євро. Союзники також домовились координувати безпекову допомогу і навчання для України, доручивши це завдання новому командуванню, яке розпочне свою роботу у вересні.
Засідання в середу відбувалось на рівні послів і було проведене на прохання України. Міністр оборони України Рустем Умеров по відеозв’язку ознайомив союзників з поточною безпековою ситуацією і пріоритетними потребами в силах і засобах. Рада Україна – НАТО була створена на саміті НАТО в липня 2023 року і слугує форумом для консультацій, прийняття рішень і діяльності між НАТО і Україною. Зазвичай, у засіданнях Ради беруть участь посли країн – членів НАТО і українські урядовці.