Семінар на тему: «Організація домашнього простору, робота в команді, організація навчання дитини чи підлітка із розладами спектру аутизму»
Загадкова хвороба сучасності. Аутизм! Діагноз, який ставили художнику Ван Гогу, науковцю Ейнштейну, кінорежисеру Спілбергу та мільярдеру Гейтсу. Ця недуга змушує сперечатися вчених усього світу. Що робити, коли лікарі кажуть: ваша дитина - аутист?
29 листопада 2018 року в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями в Оболонському районі міста Києва пройшов семінар на тему: «Організація домашнього простору, робота в команді, організація навчання дитини чи підлітка із розладами спектру аутизму».
Ділилася досвідом ведуча семінару, голова Асоціації батьків дітей з аутизмом, Євгенія Леонідівна Панічевська. Метою зустрічі було передати досвід і знання, розділити емоції, тривоги, надії і плани батьків. Зокрема, вона звернула увагу на:
- Важливість ранньої допомоги, як оптимального шансу для розвитку потенціалу дитини. Що старшою стає дитина-аутист, то складніше їй призвичаїтися до життя. Втрачений момент може надто дорого коштувати.
- Досвід організації життя сім`ї, як найважливішого ресурсу для розвитку дітей.
- Вибір методів і способів допомоги дитині.
- Основні аргументи постановки цілей і шляхи досягнення поставлених задач.
- Вміння відпрацьовувати стратегію планування роботи та комунікацій.
- Важливість психо – терапії для сім`ї, тощо.
«Аутизм — це не вирок, діти з таким діагнозом просто особливі», вважає Євгенія Леонідівна. Кожна сім`я може допомогти не тільки своїй дитині, але й стати активним лідером у поширення методів і форм роботи з аутичними дітьми.
За інформацією ЦСПРДМФО