Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Сад каменів» на Оболонській набережній – чудова рекреаційна зона нашого району!

Опубліковано 13 червня 2018 року о 15:02

У Києві наберезі Дніпра, поблизу затишної Оболонської набережної, розташована одна з найцікавіших зон відпочинку столиці.

Це невеличкий і дуже затишний «Сад каменів», назва якого відразу викликає в уяві образ далекої та загадкової Японії, адже саме в цій країні зародилася ця прекрасна традиція поєднувати мінливу красу квітучих садів з віковічною міццю каміння. Такими садами японці прикрашали свої маєтки з давніх давен, надаючи природним камінним структурам мистецьку цінність, створюючи художні композиції з камінних глиб різних пород у поєднанні з буйною рослинністю.

«Сад каменів» на Оболонській набережній був створений у 2011 році за ініціативою та на кошти будівельників ТОВ МЖК «Оболонь».

Він займає 0,35 га і спроектований у формі вітрила, що дуже символічно для Оболонського району, адже тут кияни можуть милуватися видами Дніпра з прекрасної набережної. А зовсім неподалік саду розташований Коледж морського і річкового флоту Державного університету інфраструктури та технологій. Його візитною карткою є чудова скульптурна композиція «Вітрильник», встановлена біля головного входу коледжу. Тож «Сад каменів» підхопив ідею водної тематики і гідно утілює її дещо таємничу і фантастичну атмосферу.

Своєю назвою він завдячує величній композиції з 24-х базальтових колон, доріжкам, красиво вимощеним камінням і окремим художнім композиціям з кам’яних глиб. Відвідувачі саду також можуть покружляти кам’яними лабіринтами. Усі природні матеріали, які використовувалися для створення саду, були видобуті в нашій країні і привезені з різних куточків України.

Про це свідчать написи на композиціях. Тут можна побачити згадку про каміння з кар’єрів у Житомирській, Рівненській, Запорізькій та Закарпатській областей. Сам проект саду і його втілення в життя належить скульптору з м. Ужгород - Олексію Шамшурі.

Парк прикрашають чудові бронзові скульптури звірів, зокрема постаті пантери та орла, а також – фігури вже згаданих фантастичних істот, серед яких особливо привертає погляди відвідувачів прекрасна русалонька, яка тримає в руках черепашку і спокійно та милостиво усміхається перехожим.

Будівельники вигадали забавну легенду для гостей міста – нібито той, хто торкнеться грудей русалоньки, обов’язково зустріне справжнє кохання. Перевірити, чи діють чари прекрасної морської діви, може кожен бажаючий на своєму досвіді.

А ще в «Саду каменів» перехожі можуть познайомитися з іншими бронзовими мешканцями цього маленького фантастичного світу. Наприклад, з велетенськими комахами: лінивою мурашкою, яка відпочиває, лежачі на спинці та підставивши черевце під сонячні промені, а ще з велетенською бабкою, яка теж завітала до саду і метеликом, який в позі мислителя розмірковує про щось дуже важливе.

На всіх бажаючих в саду чекають 16 лавочок для відпочинку і медитації, а ще в парку встановлено 24 декоративних ліхтарика, які сяють вночі і створюють таємничий та затишний настрій.

Але головною окрасою парку є великий, виконаний з граніту і бронзи, фонтан, діаметром близько 11 метрів, який яскраво підсвічується вночі. В центрі фонтану розмістилася композиція з трьох дівочих бронзових фігур – подружки ховаються від дощу під великим грибком-парасолькою і, простягнувши ручки, ловлять крапельки з неба. Одна з дівчат тримає на руках невідому тварину. Цей фонтан у спекотну літню пору тішить і дітей, і дорослих.

«Сад каменів» - є чудовою зоною для відпочинку і неспішних прогулянок, а ще від нього можна відразу вийти на набережну і продовжити вечірній променад.

Розташований сад за адресою - проспект Героїв Сталінграда, 2-Г.

Якщо ви ще не побували тут, завітайте обов’язково помилуватися його красою.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux