У січні-лютому 2016 року комісія з питань найменувань продовжила працювати над виконанням вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Як повідомив начальник відділу з суспільно-політичних питань Департаменту суспільних комунікацій – секретар комісії з питань найменувань Ярослав Шибанов, з 25 лютого розпочалось електронне обговорення та збір пропозицій від зацікавленої громадськості щодо 11-ти проектів рішень Київської міської ради про перейменування вулиць міста Києва:
– Переважну частину пропозицій, які пройшли громадське обговорення та були підтримані киянами, комісія рекомендувала включити до розпорядження міського голови, як це передбачено цим Законом. Разом з тим, деякі з пропозицій були не підтримані під час електронних консультацій або у сесійній залі Київради. Зокрема, це перейменування вулиці Котовського на вулицю Рогозів Яр або повернення вулиці Кіквідзе історичної назви Військовий шлях, а також присвоєння вулицям Києва імен Ігоря Моїсеєва, Мусліма Магомаєма тощо. Тому членами комісії були напрацьовані нові варіанти назв, які і пропонуються до обговорення.
Так вулиці Кіквідзе у Печерському районі пропонується присвоїти ім’я одного з корифеїв українського мистецтва – Михайла Бойчука, а вулиці Миколи Скрипника у Солом’янському районі – одного з найвизначніших українських перекладачів Миколи Лукаша, чий спротив русифікації у радянські часи став легендою для сучасних поколінь.
Вулиці Котовського у Шевченківському та Подільському районах та провулку Бакинських Комісарів у Дніпровському районі можуть бути присвоєні імена українських військових діячів Армії УНР Володимира Сальського та Василя Сухенка.
З метою вшанування пам’яті представника дружнього народу, який віддав своє життя за незалежність України, комісією спільно з Українським інститутом національної пам’яті запропоновано перейменувати вулицю Миколи Лебедєва у Дніпровському районі на честь Іси Мунаєва, який очолював проукраїнський Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва та загинув в бою при обороні Дебальцевого.
У Оболонському районі вулиці Павла Дибенка та Павлика Морозова пропонується перейменувати на честь українських вчених – відомих археологів-дослідників Оболоні Івана і Ганни Шовкопляс та видатного гідролога Академіка Оппокова.
Але не тільки видатним особам будуть присвячені нові назви вулиць.
Вулицю Профінтерну у Голосіївському районі пропонується перейменувати у Забайківську, від назви місцевості, де вона розташована. А проспект Героїв Сталінграда в Оболонському районі – на проспект Славутицький, як похідна від першої назви Набережна Славутича (Дніпра).
Департамент суспільних комунікацій пропонує киянам долучитися до громадського обговорення, яке проходитиме у формі електронної консультації на офіційному веб-сайті Київської міської державної адміністрації. Зареєструвавшись на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації – рубрика «Е-МІСТО» – «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів», ви зможете залишити свій «голос» – погодитися/не погодитися з запропонованими проектами, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проекту рішення.
Триватиме громадське обговорення два місяці, до 25 квітня 2016 року.
http://dsk.kievcity.gov.ua/